Pagenaud v Ohiu zvítězil po úchvatné bitvě s Powerem

Ohio - Lídr šampionátu Simon Pagenaud předvedl strhující bitvu se svým hlavním konkurentem v boji o titul Willem Powerem a vyhrál závod v Ohiu! Díky tomu navýšil svůj náskok v čele šampionátu na 58 bodů. Velkou smůlu měl Rus Aljošin, který mohl vyhrát nebýt chyby týmu při zastávce v boxech.

Přidejte svůj názor

Vlajka USA
doporučujeme

Pagenaud do závodu dobře odstartoval a Powerovi nedal šanci, aby jej na startu ohrozil. Ten naopak musel bránit druhé místo. V úvodní fázi se závod zvrhnul ve strategickou bitvu. Piloti v druhé polovině startovního pole zamířili brzo do boxů a doufali v brzký výjezd zpomalovacího vozu, který by je posunul dopředu.

Brzo stavěl také pětinásobný vítěz závodu Scott Dixon. O kolo později než on zamířil k mechanikům také Castroneves. Když se vrátil na trať, Dixon na něj zaútočil. Castroneves, který je známý tím, že na trati rozhodně neuhne ani o centimetr, nenechal Dixonovi žádné místo. Loňský šampion ve 2. zatáčce najel na obrubník a vrazil o Castronevese zlomil zavěšení levého předního kola. Castroneves sám utrpěl poškození zadního křídla, do boxů nezajel, zůstal na trati a po restartu, když se pokoušel předjíždět, skončil v trávě a ztratil mnohem více, než když by do boxů zajel během výjezdu zpomalovacího vozu.

Na nehodě Castronevese a Dixona vydělal Rus Aljošin, který na tom byl nejlépe z jezdců, kteří už byli v boxech. Na čele závodu si budoval komfortní náskok, zatímco Pagenauda a Powera brzdil vzájemný souboj. Power využil druhých pit stopů, aby se před svého konkurenta dostal. Ten se mu na trati snažil předjetí vrátit, Aljošin mezitím mohl pilotům týmu Penske ujíždět.

Jenže, jak mu první žlutá fáze vynesla vedení v závodu, tak díky druhé nehodě o ní přišel. V 61. kole, jen jedno kolo před tím, než se otevřelo okno pro poslední zastávku v boxech, totiž udělal chybu Jack Hawksworth, vyletěl v první zatáčce z dráhy a prudce vrazil do zdi.

Celé pole se tak seřadilo za zpomalovacím vozem a až pak všichni zamířili do boxů. Až na Conora Dalyho, který absolvoval pit stop jen o pět kol dříve, což mu ale k dokončení závodu nemohlo stačit. V boxech udělal velkou chybu Aljošinův tým, respektive hlavní mechanik, který si nevšiml, že do boxů se řítí Josef Newgarden, který měl boxové stání jen o dvě místa před Aljošinem, a svého jezdce poslal přímo do cesty přijíždějícímu Newgardenovi.

Vozy se v boxech srazily a ještě smetli jednoho z mechaniků Juana Pabla Montoyi, který měl boxové stání mezi nimi v místech, kde k nehodě došlo. Montoyův hlavní mechanik ale naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním nohy. Aljošin o Newgardena poškodil přední křídlo a ještě dostal od INDYCAR dvě penalizace – za sražení mechanika a nebezpečné vypuštění z boxového stání. Naděje na dobrý výsledek byly pryč a Rus se ještě dlouho v kokpitu rozčiloval.

Power sice vyjel z boxů první, po restartu ale přišel nádherný souboj s Pagenaudem. Power totiž zaspal při restartu. Pagenaud jej sice nestihl předjet ve 4. zatáčce, nejlepším místě k předjíždění, ale Powera si vychutnal v následujících zatáčkách, přinutil jej vyjet z ideální stopy do nečistot a v poslední zatáčce se před něj protáhl.

Conor Daly musel 6 kol před koncem skutečně k mechanikům pro palivo. Ani jeho pit stop nebyl ideální a Daly ztratil několik vteřin a minimálně dvě místa na trati. Nakonec ale dojel na 6. místě, protože 4 kola před koncem zezadu postrčil Sebastien Bourdais Takumu Satóa, oba skončili mimo trať. Bourdais se už z písku nedostal, Sató se propadl na konec první desítky.

Pagenaud si v klidu dojel pro své 4. letošní vítězství a náskok v čele šampionátu navýšil na 58. bodů právě před Powerem. Další piloty bojující o titul postihly různé trable. Castroneves a Dixon spolu havarovali a Newgarden v úvodu závodu přišel o zadní křídlo a pak se v boxech srazil s Aljošinem.

Na stupně vítězů se tak překvapivě dostal Kolumbijec Carlos Muňoz, který těžil ze stejné strategie, jakou jel Aljošin, v průběhu závodu ale nestačil na vedoucí dvojici. Domácí miláček Graham Rahal, vítěz loňského závodu, nakonec obsadil čtvrtou příčku.

Pořadí v cíli závodu:
1. Simon Pagenaud (Team Penske)
2. Will Power (Team Penske)
3. Carlos Muňoz (Andretti Autosport)
4. Graham Rahal (Rahal Letterman Lanigan Racing)
5. James Hinchcliffe (Schmidt Peterson Motorsports)
6. Conor Daly (Dale Coyne Racing)
7. Spencer Pigot (Ed Carpenter Racing)
8. Charlie Kimball (Chip Ganassi Racing)
9. Takuma Sató (A.J. Foyt Enterprises)
10. Josef Newgarden (Ed Carpenter Racing)
11. Juan Pablo Montoya (Team Penske)
12. Tony Kanaan (Chip Ganassi Racing)
13. Marco Andretti (Andretti Autosport)
14. Alexander Rossi (Andretti Herta Autosport)
15. Hélio Castroneves (Team Penske)
16. Max Chilton (Chip Ganassi Racing)
17. Michajl Aljošin (Schmidt Peterson Motorsports)
18. Ryan Hunter-Reay (Andretti Autosport)
19. RC Enerson (Dale Coyne Racing)
20. Sebastien Bourdais (KVSH Racing)
21. Jack Hawksworth (A.J. Foyt Enterprises)
22. Scott Dixon (Chip Ganassi Racing)

Loading...
Témata: Box | USA
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama