OH 2016: Čeští skifařští favorité splnili očekávání, dvě lodě neuspěly a musí do oprav

Rio de Janeiro - Veslařská soutěž se rozjela za podmínek, které naši oba favorité označili za hranicí regulérnosti, především kvůli značnému větru, který zejména v první polovině trati dělal závodníkům velké potíže.

Přidejte svůj názor

Na vodní hladině jezera Rodrigo de Freitas zatím převládají naše úspěchy

Jezero Rodrigo de Freitas v Riu bylo svědkem první akce českých skifařů. Jak Ondřej Synek, tak Mirka Topinková-Knapková postoupili do čtvrtfinále, ale každý jiným způsobem.

Synek krátce po startu šel do čela a s přehledem si ohlídal své soupeře, nakonec v pořadí pátou rozjížďku vyhrál a postoupil přímo do čtvrtfinále časem 7:21,90. Česká skifařka zpočátku musela dohánět své soupeřky ze čtvrtého místa, především překvapila Nigerijka Ukogu, která se na chvíli dostala do čela. Topinková-Knapková ale v druhé polovině zabrala, stejně jako Rakušanka Magdalena Lobnig, odsunuly mladou Afričanku na třetí, postupové místo.

Mužská dvojka bez kormidelníka ve složení Jakub Podrazil / Lukáš Helešic s ohledem na 13 lodí v soutěži bojovala o postup přímo do semifinále. Zpočátku se zdálo, že se budou se soupeři prát o postupovou třetí příčku, ale v závěru se jim podařilo zvýšit frekvenci záběrů a zavěsili se za posádky Austrálie a Nového Zélandu. Vítězní "protinožci" nakonec vyhráli časem 6:40,79 a čeští reprezentanti postoupili ze třetího místa časem o 1,92 vteřiny horším.

Co se povedlo mužům už nezvládl ženský dvojskif. Kristýna Fleissnerová a Lenka Antošová sice začaly dobře a dokonce se chvíli vezly za vedoucími Australankami, jenže pak nastoupily svým strojovým tempem Novozélanďanky, navíc dokázaly zabrat i stříbrné medailistky z ME Řekyně a česká posádka bohužel bude muset usilovat o postup v zítřejší opravné jízdě. Na vedoucí reprezentantky Nového Zélandu jim chybělo 21,54 vteřiny, na postupové místo pak 6,33 vteřiny.

Poslední posádkou na jezeře stíhaném nepřízní povětrnostních podmínek byla čtyřka bez kormidelníka lehké váhy. Čtveřice Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Jiří Kopač a Miroslav Vraštil však na posádky Itálie, Číny, Švýcarska a Francie nestačila a od čtvrtiny trati začala ztrácet. Nakonec zřejmě naši reprezentanti usoudili, že nemá smysl plýtvat silami a šetřit je do zítřejší opravné jízdy. Na vítězný čas Italů ztrácela česká čtyřka přes půl minuty, přesně 36,7 vteřiny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama