OH 2016: Kvalifikaci gymnastického víceboje vyhráli Číňané, náš jediný zástupce neuspěl

Rio de Janeiro - Kvalifikace ve sportovní gymnastice byla napínavá až do poslední disciplíny. Po dopolední části se odpoledne sešly další gymnastické velmoci, v jednom ze dvou smíšených týmů jsme mohli vidět i jediného českého zástupce.

Přidejte svůj názor

Gymnastické velmoci postoupily dle očekávání

Zvednout hozenou rukavici ze strany USA, Japonska, Německa či Brazílie se pokusili Číňané, Rusové, Ukrajinci nebo Švýcaři. Bylo evidentní, že největší hrozbou Američany, kteří zacvičili velice dobře, budou čínští závodníci, ale ani ti se nevyhnuli některým potížím, například v prostných. To "ruská mašina" měla velice pomalý rozjezd, po první disciplíně byli následovníci fenomenálního Nikolaje Andrianova až desátí, nevyšly jim ani prostné a chvílemi se dokonce strachovali, aby nenastal totální výbuch.

Velice dobře si naopak vedli Ukrajinci a v jejich středu byl výborný Oleg Verňajev, jehož výkony ho katapultovaly do čela klasifikace jednotlivců ve víceboji. Nakonec se našli i Rusové, kteří dokázali dobrým finišem proniknout až na třetí místo - samozřejmě bez medaile, protože šlo teprve o výběr konečné osmičky. Vedle ruské reprezentace mohou jásat domácí příznivci, protože si účast zajistila Brazílie, jejíž veterán Diego Hipolito výborně zacvičil prostná. Dalšími účastníky týmového souboje ve sportovní gymnastice budou ještě zmíněná Čína a USA, dále pak Ukrajina, Německo, Japonsko.

Jediný český zástupce David Jessen nevstoupil do soutěže dobře, nevyšel mu kůň našíř, kdy při své sestavě spadl, což ovlivnilo jeho postavení v soutěži jednotlivců. V dalších disciplínách vysloveně nechyboval, jen drobně zaváhal v úvodu sestavy na bradlech, v přeskoku zvolil nižší obtížnost, kvalitní byl výkon na hrazdě, bohužel v závěrečných prostných nejdřív po jedné řadě přemetů vyšlápl z vymezeného prostoru a v poslední řadě dokonce zaznamenal pád. Výsledkem bylo až 47. místo samozřejmě bez šance na postup do finále soutěže vícebojařů, čítající 24 gymnastů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masakr v Christchurch zasáhl i do sportu: Ragbyoví "Křižáci" možná změní…

19.03.2019 14:17 Špičkový novozélandský ragbyový klub Canterbury Crusaders po nedávné střelbě v mešitách v…

Mlátička v poutech. Conor McGregor byl zatčen, fanouškovi rozšlapal telefon

12.03.2019 10:47 Slavný bojovník MMA Conor McGregor byl v pondělí zatčen v Miami poté, co zničil telefon fanouškovi,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama