Veslaře v Riu trápí vítr, nedělní program byl zrušen

Rio de Janeiro - Hned první den olympijských závodů veslařům výrazně zkomplikovalo počasí a povětrnostní podmínky na laguně Rodriga de Freitase.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu

Boční vítr a vlny ovlivnily výkony řady závodníků, vedení Mezinárodní veslařské federace však nechtělo program přerušovat a odkládat. Nechystá se k tomuto ani v dalších dnech, kdy by podle předpovědí počasí měly být podmínky podobné. Podle prezidenta federace Jeana-Christopha Rollanda to bude test dovedností veslařů.

"Sledovali jsme tři důležité faktory - bezpečnost, spravedlivost a možnost veslovat. A bylo jasné, že sportovci nejsou v ohrožení a podmínky ve všech šesti drahách byly stejné. Veslovat se dalo, nehrozilo potopení lodí," vysvětlil Rolland, proč se první den veslařské regaty uskutečnil bez větších změn jen s drobným časovým posunem některých rozjížděk.

Šéf veslařské federace zároveň účastníky her upozornil, že stejně budou funkcionáři a organizátoři postupovat i v dalších dnech. "I nadále budeme hlídat uvedené tři faktory, podle kterých určíme, jak budeme pokračovat. Ke změnám v časovém harmonogramu v tuto chvíli nedochází. Náročné podmínky otestují schopnosti sportovců," řekl Rolland.

Z podmínek v Riu nebyli nadšeni ani Ondřej Synek a Miroslava Topinková Knapková. Oba čeští skifaři sice jistě postoupili do úterního čtvrtfinále, ale v cíli spokojeností neoplývali.

"Tady se nedá vůbec mluvit o nějakých pocitech z jízdy. To je, jako kdybych si vzal pramici pod Karlovým mostem, tak to bude stejný," řekl Synek. Topinková Knapková přiznala, že byla ráda, že vůbec dojela do cíle. "Měla jsem při rozjíždění strach, abych se nepřevrátila a pak jsem měla úplně plnou loď. Vzhledem k podmínkám asi můžu být ráda, jak to dopadlo," uvedla obhájkyně olympijského zlata.

Druhý soutěžní den veslařů na olympijských hrách v Riu de Janeiro byl zrušen. Důvodem byl silný vítr a vlny, kvůli kterým organizátoři nejprve dvakrát odsunuli start nedělního programu, pokusili se vytvořit i jakési bariéry proti vlnám, ale měnící se vítr jejich úsilí zhatil, takže jej následně celý zrušili. O dalších krocích nyní budou jednat zástupci Mezinárodní veslařské federace (FISA) s představiteli jednotlivých týmů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama