Češi v akci: tenis, šerm, sportovní střelba i vodní slalom

Rio de Janeiro - Letní olympijské hry v brazilském Riu de Janeiro pomalu ale jistě vstupují do svého druhého dne a i v něm bude k vidění hned několik českých sportovců. Komu tedy budete moct v neděli opět fandit?

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu
doporučujeme

Nedělní prgram načne od 14:30 sportovní střelba, tedy disciplína, ve které se představí nejzkušenjější členčeské výpravy v Riu David Kostelecký. Olympionik, jenž se poprvé pod pěti kruhy objebvil již na Hrách v Atlantě v roce 1996 a jemuž se podařilo získat olympijské zlato v Pekingu v roce 2008, bude absolvovat kvalifikaci v trapu. S brazilskou střelnicí už má Kostelecký zkušenosti, jelikož zde letos na jaře střílel v rámci světového poháru a tehdy mu toto sportoviště k srdci zrovna nepřirostlo. "Jeden brazilský kamarád říkal, že se od té doby nic nezměnilo. Ale budeme to mít všichni stejné, takže vyhraje ten, kdo se s tím vypořádá nejlépe," ví Kostelecký před nedělní kvalifikací.

Aby byl český reprezentant lépe připraven na nepříznivé podmínky brazilské střelnice, jeho finální příprava tak probíhala v Německu i v Brně. "Upravil jsem střelnici, umožnili nám to. Sundali jsme střechu, aby to bylo autentické, vrhačky jsme nastavili nejhůř, co to šlo, abychom napodobili tu úžasnou olympijskou střelnici," vysvětlil Kostelecký, jak se připravoval na olympijský závod s menší dávkou ironie.

Ve druhém kole sportovního šermu fleretem se krátce po třetí hodině odpolední českého času představí jediný český reprezentant Alexandr Choupenitch. Musí se poprat s velmi silným soupeřem, kterého mu přiřknul los, a tím je stříbraný medailista z posledních Her v Londýně Egypťan Aláldin Abúelkásim.Vybírat si ale nadějný šermíř  příliš nemohl. Vedle aktuální světové devítky mohl pak totiž narazit jedině na světovou osmičku Itala Giorgia Avola. "Je to jedno. Lepší bude ten, kterého porazím. Neřeším to," okomentoval los Choupenitch, jenž se stal společně s kordistou Jiřím Beranem prvním českým šermířem na olympijských hrách po dvaceti letech.

Hned sedm českých tenistů bude také k vidění v nedělním programu a to v rámci prvního kola jak dvouher, tak i čtyřher. Poprvé se na letošní olympiádě představí česká ženská tenisová jednička Petra Kvitová, která se ve svém prvním hzápase pod brazilskými pěti kruhy utká s Maďarkou Timeou Babosovou. Česká hráčka trénovala jen lehce a to hned krátce po svém příjezdu do Brazílie. "Takže úplně nevím. Jenom to skáče z rotace hodně vysoko, což není ideální, ale možná se to zrychlí, jak se na tom bude hrát," říká Kvitová, která hodlá na olympiádě vylepšit své dosavadní výkony v této sezóně. "Úroveň hry, kterou jsem předváděla v Montrealu, není na špatné vlně. Akorát potřebuju, aby se víc věcí sešlo ve správný moment."

Ve dvouhře se představí i Lukáš Rosol, jenž má za sebou již neúspěšné 1. kolo olympijského turnaje čtyřhry, kterou hrál s Radkem Štěpánkem. Tentokráít se ve dvouhře představí Francouz Benoit Paire. Vedle toho pak budou k vidění hned dvě české dvojice v ženské čtyřhře. Jednak se v celkem atraktivním souboji střetne duo Barbora Strýcová a Lucie Šafářová s americkými jedničkami sestry Williamsovými a jednak se duo Hradecká, Hlaváčková střetnou s Ukrajinkami Savčukovou a Svitolinovou. "Já vůbec nevím, jak se jmenují. Jsou to nějaké ty nejznámější sestry, že. Fakt super los," zareagovala vtipně třicetiletá Strýcová na los, jenž jí a Lucii Šafářové určil sestry Williamsovy. I přes to, že černošské sourozenské duo je jasným favoritem, tak to české cítí šanci na překvapení. "Jak se dostanou do tempa, tak už je to těžší a těžší. Je to výzva, ale samozřejmě to bude těžké," říká Šafářová. Kromě čtyřhry se pak tenistka Lucie hradecká představí i ve dvouhře.

Kromě toho všeho se pak od 17:30 ukážou i vodní slalomáři včetně Vítězslava Gebase (kvalifikace v kategorii C1) a Jiřího Prskavce (kvalifikace v kategorii K1). Čeští reprezentanti se představí i v plaveském bazénu. Na stometrové trati znak bude k vidění Simona Baumrtová, 100 metrů prsa pak bude absolvovat Martina Moravčíková.

Program, 7.8.2016 - závody s českou účastí

14:30 - Sportovní střelba (Muži - Trap) - zastoupení: David Kostelecký
14:40 - Veslování (Ženy - dvojskif) - zastoupení: Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová
15:00 - Veslování (Muži - čtyřka bez kormidelníka lehkých vah) - zastoupení: Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Miroslav Vraštil
16:30 - Šerm (Muži - fleret jednotlivci) - zastoupení: Alexander Choupenitch
17:30 - Tenis (Ženy - dvouhra) - zastoupení: Lucie Hradecká
17:30 - Vodní slalom (Muži - C1) - zastoupení: Vítězslav Gebas
18:11 - Plavání (Ženy - 100 m znak) - zastoupení: Simona Baumrtová
18:28 - Vodní slalom (Muži - K1) - zastoupení: Jiří Prskavec
18:57 - Plavání (Ženy - 100 m prsa) - zastoupení: Martina Moravčíková
19:00 - Tenis (Muži - dvouhra) - zastoupení: Lukáš Rosol
19:30 - Vodní slalom (Muži - C1) - zastoupení: Vítězslav Gebas
20:28 - Vodní slalom (Muži - K1) - zastoupení: Jiří Prskavec
20:30 - Tenis (Ženy - čtyřhra) - zastoupení: Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama