Knapkovou museli vytahovat z vody, ve které se ocitla kvůli větru

Rio de Janeiro - Počasí trápí v rámci druhého dne organizátory právě probíhajících Letních olympijských her v Riu de Janeiro. Kvůli silnému větru se totiž v neděli neuskutečnila původně plánovaný program veslařů. A tak si chtěla olympijská vítězka z Londýna skifařka Miroslava Topinková Knapková v laguně Rodriga de Freitase střihnout menší trénink. Během odjezdu na něj ovšem vítr vytvořil v laguně velké vlny a právě ty utopili loď i s českou závodnicí. Do práce tak museli zachránaři, kteří Topinkovou Knapkovou vytáhli a odvezli zpátky na břeh.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu

Po vytáhnutí pak bylo zjistěno, že loď české reprezentantky nevyvázla bez úhony, objevily se totiž na ní hned dvě praskliny. "Zatímco včera začalo foukat později, dneska to bylo už od rána," okomentoval povětrnostní podmínky v brazilské laguně Josef Johánek, generální sekretář veslařského svazu. Kvůli této nehodě si tak Topinková Knapková nezatrénovala. "Zachraňovali ji záchranáři, ale je v pořádku, jen ji trochu pálily oči kvůli slané vodě, která tady je," řekl Johánek.

Co se týče prasklin v lodi, ty se podle něj spraví. "Občas se to stane, jak tu loď tahají ven, tak o lodní šroub asi. Byly tam dvě menší díry, ale už je to zalité a spravené, ještě se to do zítra nalakuje," řekl a pokračoval: "Ty poryvy jsou ale silné, málem to odneslo střechu loděnice. Jak to bude s veslováním dál tady, to nevíme, máme schůzi zástupců federací."

Právě kvůli silnému větru, který v laguně v neděli panuje, byl nedělní program veslařů nejprve odložen, později nakonec úplně zrušen. Mimochodem, vítr byl přítomen zde i v sobotu, včera se ale program odjel celý, i když si na podmínky závodníci hodně stěžovali. Na rozdíl od soboty, je ale v neděli vítr rozhodně silnější. A ještě silnější má navíc ještě být.

Podle posledních zpráv je odložena na 18:30 SEČ kvalifikace kajakářů jak v kategorii C1, tak i v kategorii K1, tudíž se tato změna programu dotkne i dvou českých reprezentantů Vítězslava Gebase a Jiřího Prskavce. Posunut bude i tenisový program, ve kterém se představiit taktéž hned několik Čechů. Hrát se zatím nejspíš bude pouze na centrkurtu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Žádné překvapení. Sportovcem roku se stala s rekordním náskokem Ester…

22.12.2018 00:14 Praha - V pátek večer se v pražském hotelu Hilton konal jubilejní 60. ročník vyhlášení ankety…

Basketbalistům Washingtonu nevyšla výměna, kvůli kurióznímu nedorozumění

15.12.2018 11:08 Vedení basketbalistů Washingtonu Wizards bylo podle zámořských médií připraveno vyměnit Kellyho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama