OH 2016: Střelec Kostelecký figuruje po prvním kvalifikačním dni na páté pozici

Rio de Janeiro - Do Letních olympijských her v Riu de Janeiro v neděli zasáhl i olympijský vítěz z Pekingu z roku 2008 střelec David Kostelecký. Na programu byla totiž v neděli kvalifikace trapu po prvním dnu se český reprezentant nachází na pátém místě, přičemž do finálového klání postupuje prvních šest střelců. Svého umístění dosáhl díky tomu, že z celkových 75 pokusů netrefil tři. Poslední dvě položky jsou na programu v pondělí.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu
doporučujeme

Především druhá položka se českému reprezentantovi velmi nedařilo, neboť v ní ani jednou jeho rána nešla vedle. Z první položky si však do ní odnesl hned dvě chyby, v té třetí se k těmto dvěma přidala ještě jedna. Proto má nna kontě stejně bodů jako Chorvat Josip Klasnovič, který se však po prvním dnu nachází na čtvrté příčce.

Před nimi se v prozatimním pořadí nachází Brit Edward Ling a Ital Giovanni Pellielo, kteří za celou dobu nedělní kvalifikace chybovali pouze dvakrát. V samotném čele pak najdeme dalšího italského reprezentanta Massima Fabbriziho, jenž je tak nyní blízko k vylepšení svého umístění z posledních Her v Londýně, kde skončil na stříbrné pozici. Co se týče posledního olympijského vítěze v této disciplíně Chorvata Giovanni Cernogoraz, ten má k obhajobě se skóre 67 hodně daleko.

V pondělí budou na programu poslední dvě kvalifikační položky, přičemž každá čítá dohromady 25 ran, nejlepší šestice se pak utká ve finále.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama