OH 2016: Baumrtová s Moravčíkovou ve svých rozplavbách neuspěly a do semifinále se tak nepodívají

Rio de Janeiro - V neděli se mimo jiné pod pěti olympijskými kruhy představily i české plavkyně Simona Baumrtová a Martina Moravčíková. Zatímco první jmenovaná česká reprezentantka absolvovala rozplavbu na trati 100 metrů znak, její kolegyně pak pro změnu na stejné dlouhé trati prsa. Ani jedna se však do semifinálových závodů bohužel nepodívá.

Přidejte svůj názor

Simona Baumrtová, česká plavkyně

Pouze 19 setin sekundy dělilo čtyřiadvacetiletou plavkyni Simonu Baumrtovou k postupu do semifinále své disciplíny, tedy 100 metrů znak. V tomto závodě, na jehož listinu se rodačka z Chomutova dostala na poslední chvíli, byla k vidění ve třetí rozplavbě a nakonec v ní skončila šestá a s časem 1:01,08 skončila nakonec celkově sedmnáctá. Pouhou vteřinu tak ztrácela za svým národním rekordem, který zaplavala před třemi lety. Jenže s tímto časem se nepodívá do semifinálových bojů a nezopakovala tak svůj postup z posledních londýnských Her.

"Měla jsem velký úspěch na minulé olympiádě, to bylo skvělé. Teď to neklaplo, nedá se nic dělat. Mám další šance, třeba to bude lepší," připomněla Baumrtová to, že se ukáže jednak na znakařské dvoustovce (11. srpna), ještě před tím poplave stejně dlouhý polohový závod.

V této disciplíně byla k vidění také jedna zajímavost. Společně s Baumrtovou totiž znakařskou stovku absolvovala vůbec nejmladší účastnice olympijských her a to Nepálka Gaurika Singhová, která ve svých 13 letech a 255 dní plavala tříčlennou nejpomalejší rozplavbu a  která právě tu vyhrála. I když její čas rozhodně nemohl stačit na postup, před novináři po závodě neskrývala radost: "Bylo úžasné se podívat nahoru na tabuli a vidět tam svůj čas," uvedl školačka žijící v Londýně, kam přišla, když jí byly dva roky. Loni však byla ve své rodné zemi právě v době, kdy ji zasáhlo silné zemětřesení, které nakonec přežila.

Její kolegyně Martina Moravčíková pro změnu plavala 100 metrů prsa, v tomto závodě nakonec celkově skončila na pětadvacáté pozici a to s časem 1:08,50.

Plavání, rozplavby:

100 m prsa: 1. Kingová (USA) 1:05,78, ...25. Moravčíková (ČR) 1:08,50.

100 m znak: 1. Bakerová (USA) 58,84, ...17. Baumrtová (ČR) 1:01,08

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mlátička v poutech. Conor McGregor byl zatčen, fanouškovi rozšlapal telefon

12.03.2019 10:47 Slavný bojovník MMA Conor McGregor byl v pondělí zatčen v Miami poté, co zničil telefon fanouškovi,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama