OH 2016: Na divoké vodě postupují Gebas i Prskavec

Rio de Janeiro - V areálu Whitewater Stadium byly rozjety mužské kvalifikace C1 a K1, ve kterých má Česká republika svá želízka v ohni. Zatím se daří lépe kajakáři Prskavcovi

Přidejte svůj názor

Vodní slalomáři mají finále na dosah

Jako první ale nastoupil ke své jízdě na trati se 24 brankami nováček na olympijských hrách Vítězslav Gebas. Startoval v polovině devatenáctičlenného pole a jeho jízdu do velké míry ovlivnily dva faktory - především si třikrát "ťukl" o branku a vyfasoval šest trestných vteřin, ale navíc se mu nepodl nájezd do 16. branky, musel se vracet a to ho také stálo cenné vteřiny. Figuroval na 14. místě časem, 111,92, což znamená postupovou pozici, kterou si ve druhé jízdě sice ponechal, ale značně si vylepšil čas (102,78). Kvalifikaci vyhrál německý reprezentant Sideris Tasiadis, který bez jediného doteku branky projel kanálem za 92,23 vteřin.

Jiří Prskavec předvedl spolehlivější výkon, ale ani on se nevyvaroval chyby, když kontaktoval patnáctou branku, ale byl dostatečně rychlý, aby se usadil na průběžném třetím místě (čas 88,71). Druhou jízdu v jedenadvacetičlenném poli začal český reprezentant velice dobře, ale tentokrát se nevyvaroval problémů v brance 15, kterou se mu nepodařilo najet a musel se do ní vracet. Nakonec dosáhl času 101,18, takže se mu započítal výkon z první jízdy, který pro něj znamenal bezpečný postup ze 7. příčky - do semifinále postupuje 15 kajakářů.

Dá se ještě předpokládat, že se bude řešit otázka postupu Australana Luciena Delfoura, který byl penalizován za minutí branky 20, ale z několika pohledů nebylo zcela jasné, zda se provinil. Deflour tak skončil sedmnáctý, ale pokud by se odečetla 50vteřinová penalizace, protáhl by se do semifinále na úkor Rakušana Leitnera.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama