Cyklistka Van Vleutenová je po ošklivém pádu ve stabilizovaném stavu. Propustí ji z nemocnice?

Rio de Janeiro - Nizozemská reprezentantka v silniční cyklistice Annemiek van Vlautenová se nyní nahází podle svých slov ve stabilizovaném stavu a je stále v nemocnici. Závodnice, jež nedosáhla kvůli ošklivému pádu přes říditka během nedělního závodu na zlatou medaili, ke které měla velmi blízko, si přivodila těžký otřes mozku a zároveň i tři praskliny obratle. Jak sama cyklistka na svém twitterovém účtu v pondělí uvedla, doufá, že bude brzy z nemocnice propuštěna.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu
doporučujeme

Prakticky celý nedělní závod ženských silničních cyklistek vedla právě tato nizozemská reprezentantka Van Vleutenová. Při závěrečném sjezdu z Vista Chinesa však nedokázala vybrat jednu z nebezpečných zatáček a právě v ní, jak už bylo výše zmíněno, přepadla ošklivě přes řídítka a hlavou narazila o betonový rantl podél silnice. Z prvu to vypadalo na nejhorší, neboť bylo vidět pouze bezvládné tělo cykilstky. Tímto hrůzostrašným pádem nakonec závodnice přišla o cenný kov a do čela závodu se tak v tu chvíli dostala Američanka Mara Abottová, která však později nakonec skončila čtvrtá.

Při převozu do nemocnice pak přišla pozitivní zpráva, která všechny uklidnila a to ta, že Nizozemka je při vědomí a s okolím komunikuje. Podle členů jejího týmu pak byla v tomto stavu později převezena na jednotku intenzivní péče. "Stále v nemocnici. Čekám na testy a doufám, že se můžu dostat ven ještě dnes. Ze všeho nejvíc jsem hrozně moc zklamaná, protože jsem jela nejlepší závod kariéry," napsala v pondělí na svůj Twitter.

Uklidnila především své soupeřky a zvlášť pak krajanku Van der Breggenovoou, která nakonec závod vyhrála. „Byla jsem opravdu v šoku, když jsem viděla, jak bezvládně leží. Nevypadalo to vůbec dobře. Myslela jsem, že je mrtvá," řekla.

Přesně po roce si tak Nizozemka zopakovala nepěkný zážitek, tedy převoz do nemocnice. Tehdy si totiž přivodila pro změnu tři zlomená žebra, frakturu klíční kosti a potíže s plící.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama