OH 2016: Opravy zvládnuty. Dvojskif i čtyřka bez kormidelníka se probojovaly do semifinále

Rio de Janeiro - Úspěchy si připsaly v pondělí obě české lodě, které musely absolvovat opravu, aby se dostaly do semifinále. Jednalo se o dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová a čtyřku bez kormidelníka lehkých vah tvořenou kvartetem Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Jan Vetešník.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu

Z obou oprav postoupily do semifinále první tři lodě a právě to kritérium obě lodě splnily. Co se týče dvojskifu, tak ten mohl ve své opravě skončit dokonce na druhém místě. Na této pozici však Češky vydržely jen do poloviny tratě,  kdy je přejely Američanky Ellen Tomeková, Maghan O´Learyová. Tuto opravu nejlépe zvládla německá dvojice Mareike Adamsová, Marie-Catherine Arnoldová, v tomto případdě se mimochodem jedná o svřenkyně českého trenéra Přemysla Panušky.

To čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Vraštil, O. Vetešník, Kopáč a J. Vetešník to měla ve své opravě složitější, neboť prakticky po celou opravu se nacházely na třetím místě a jednalo se tak celou dobu, aby je nepředjel kanadská posádka. To se naštěstí nestalo a v semifinále se objeví i čtyřka bez kormidelníka.

Obě tyto lodě se tak přidaly k dalším třem, kteří už mají své rozjížďky za sebou a kde se navíc jednalo taktéž o úspěšné rozjížďky. Už v úterý tak uvidíme skifaře Ondřeje Synka a Miroslavu Topinkovou Knapkovou ve čtvrtfinálových bojích, dvojku bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil pro změnu v těch semifinálových.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama