OH 2016: Kostelecký zvládl kvalifikaci trapu a večer se představí ve finále

Rio de Janeiro - Česko se může večer středoevropského času radovat ze zisku první medaile na právě probíhajících Letních olympijských hrách v brazilském Riu de Janeiro. První takovou radost může totiž českým sportovním fanouškům udělat sportovní střelec David Kostelecký, jenž zvládl v pondělí i druhý kvalifikační den a již dnes večer se představí ve finále společně se svými dalšími pěti soupeři.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu
doporučujeme

Těmi soupeři jsou jednak Giovanni Pellielo z Itálie, jenž celou kvalifikaci trapu vyhrál když trefil 122 terčů, přičemž celkově bylo těchto terčů 125 a jednak taktéž Ital Massimo Fabbrizi, Brit Edward Ling, Chorvat Josip Glasnovič a Egypťan Ahmed Kamar.

Zatímco v rámci prvního kvalifikačního dne, tedy v neděli, zaznamenal český závodník celkem tři chybné pokusy, v pondělí pak při obou zbývajících položkách, jež každá z nich čítá celkem 25 ran, chyboval vždy dvakrát. Konečných 118 bodů ovšem i tak nakonec stačilo na to, aby se olympijský vítěz z Pekingu radoval z postupu do finále, kde tak bude bojovat o svůj další cenný kov pod pěti kruhy.

Co se týče soupeřů českého reprezentanta, tak například obhájce stříbra z posledních Her v Londýně Ital Fabbrizi byl sice v neděli úplně bezchybný suverénně tak ovládl první kvalifikační den, v pondělí naopak zaznamenal pouze 43 bodů a nakonec tak uzavře první šestici.

Ve večerním finále, které by mělo začít ve 20:00 SEČ, se naopak neppředstaví poslední olympijský vítěz této disciplíny Chorvat Giovanni Cernogoraz, jenž se mu nevydařil již první kvalifkační den, který zakončil se skóre 67, nakonec skončil se 116 body na kontě až na deváté, tedy nepostupové pozici. Ve finále se pak neobjeví ani slovenský mistr světa Erik Varga, jenž pro změnu obsadil až 21. místo. Smůlu měl i vítěz této disciplíny z Atén 2004 Alexej Alipov z Ruska. Tomu totiž k postupu chyběla pouze jedna přesná trefa.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko dostalo globální zákaz na sportovní akce. Nesmí ani na olympiády

09.12.2019 21:54 Aktualizováno Světová antidopingová agentura (WADA) udělila Rusku čtyřletý zákaz účasti na jekékoliv sportovní…

Rusku hrozí neúčast na následujících dvou olympiádách. Možná nebude smět…

25.11.2019 22:34 Po zjištění, že Ruská antidopingová agentura RUSADA manipulovala s daty ze své moskevské laboratoře…

Rusko v ohrožení. Přijdou sportovci o olympiádu a atleti o atletické…

23.11.2019 13:29 Světová antidopingová agentura WADA může obnovit suspendaci ruské antidopivé agentuře RUSADA a tím…

Český paralympijský výbor v problémech. Odcestují paralympionici do Tokia?

12.11.2019 18:58 Čeští paralympionici se nacházejí ve stejné situaci, jako tomu bylo před osmi lety. Tehdy byl právě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama