Šampion Mike Tyson do Prahy nepřiletěl, vše skončilo fiaskem

Praha - Bývalý profesionální mistr světa v boxu v těžké váze Američan Mike Tyson, který měl v úterý přicestovat do České republiky a zahájit zde Mike Tyson Tour, do Prahy nepřiletí a jeho program v ČR byl zrušen.

Společnost Brokerspol, která byla promotérem turné legendárního čtyřiačtyřicetiletého boxera Mika Tysona na území České republiky a zajišťovala v Praze zahájení Mike Tyson Tour po více než 20 zemích, v pondělí svolala v Praze urgentní tiskovou konferenci. Na ní její zástupci oznámili, že Mike Tyson nepřiletí a akce byla zrušena. "Je mi to velmi líto, ale Mike Tyson nepřiletí, protože manažeři Rey Karpf a Petr Havrda selhali při úkolu zajistit celou akci finančně. Promotéři nesplnili slib a nezaslali Mikovi peníze podle smlouvy. Mikovi je to upřímně líto, do Prahy se těšil, ale není jiné řešení," prohlásil Tysonův americký manažer Carl Holness na tiskové konferenci v hotelu Ametyst.

Že velkolepě a s velkým mediálním halasem připravovaná akce s návštěvou mistra světa organizací WBA, WBO, WBC a IBF skončí fiaskem, se rozhodlo v pondělí ráno. "Začali jsme prodávat vstupenky na všechny akce, ale jejich cena se ukázala pro český trh zřejmě příliš vysoká. Nedokázali jsme prodat dost lístků na galavečer na Žofíně a další aktivity. Je nám to velmi líto a fanouškům Mika Tysona a zajemcům o jeho program se velmi omlouváme. Lidem, kteří si už vstupenky zakoupili, peníze v nejbližší doba vrátíme," řekl Petr Havrda s agentury Brokerspol.

Carl Holness přímo na tiskové konferenci vytočil číslo Mike Tysona, který zůstal doma v Las Vegas. "Je mi to moc líto, nikdy jsem v Praze nebyl, těšil jsem se, ale nedá se nic dělat. Smlouva mi zaručovala určitou platbu předem, ale promotéři mi žádné peníze nezaslali. Ještě nikdy se mi nic podobného nestalo," prohlásil telefonicky do konferenční místnosti při hlasitém hovoru Mike Tyson.

Program kontroverzního boxera, proslulého nejen svými výkony v ringu, ale i řadou konfliktů se zákonem a kuriózní eskapádou se soupeřem Evanderem Holyfieldem, jemuž během zápasu ukousl kus ucha, měl být rozsáhlý. Měl začít 20. října tiskovou konferencí, návštěvou Dětské nemocnice v Praze-Motole, exhibičním tréninkem pro platící klienty a večeří s VIP hosty. O den později měl natočt s moderátorem Markem Ebenem díl populárního pořadu Na plovárně, navštívit Centrum kontaktních sportů na Žižkově, prohlédnout si historické centrum Prahy, měl být hlavní osobností galavečera bojových sportů Heroes Gate II. Součástí pobytu měl být Galavečer Mike Tyson European Tour 2010 v Paláci Žofín a měly se také dražit Tysonovy různé osobní předměty. Výtěžek dražby měl připadnout Dětské nemocnici Motol.

Celá Mike Tyson Tour nebyla koncipována jako charitativní a společenská akce, nýbrž jako velký obchodní projekt. Vstupenky na galavečer na Žofíně byly v prodeji v cenách od 15 do 25 tisíc korun. Takzvaný korporátní stůl na galavečer pro deset osob stál 250 tisíc korun. Za fotografování s Mikem Tysonem byla stanovena cena až 50 tisíc Kč. Trénink s Mikem Tysonem pro 25 zájemců měl cenu rovněž 50 tisíc Kč.

Témata: Tyson, Mike

Česko se oficiálně přihlásilo na ZOH v Pekingu, dokumenty podepsal i Zeman

12.05.2021 15:04 Aktualizováno Česko je přihlášené na zimní olympijské hry 2022 v Pekingu. Předseda Českého olympijského výboru …

Související:

Právě se děje