OH 2016: Kostelecký medaili v trapu nevybojoval, zlato putuje do Chorvatska

Rio de Janeiro - První možnost získat olympijskou medaili měl střelec David Kostelecký. Postoupil do šestičlenného finále, ve kterém se prosadil do souboje o třetí místo, ale nezvládl svůj souboj s Britem Lingem.

Přidejte svůj názor

Česko na první medaili stále čeká

Závěr střelecké soutěže byl tradičně rozdělen do "semifinále", kdy šestka střelců absolvovala 15 střel ze všech stanovišť, poté poslední dva obsadila páté a šesté místo, další dvě dvojice podle počtu nastřílených terčů bojovala o medaile. Jen několik informací - vrahče jsou zhruba 15 metrů před závodníky, terče naplněné barevným, v tomto případě purpurovým prachem létají rychlostí zhruba 80 km/h (tedy v Riu) a střelec má od výzvy 12 vteřin na požádání o katapultáž terče. Střílí se z pušek ráže 12 broky.

Ve finále měli dvojí zastoupení Italové - Massimo Fabbrizi a Giovanni Pellielo, oba stříbrní medailisté z OH, dále pak Egypťan Ahmed Kamar, Brit Edward Ling, Chorvat Josip Glasnović a náš reprezentat David Kostelecký, zlatý medailista z Pekingu.

Právě David chyboval hned v první položce, ale pak už střílel bez chyby až do třináctého kola. Bezchybný byl Glasnović, překvapivě hodně kazil Fabbrizi, který minul hned čtyřikrát. Soutěž byla provázena častými problémy s vrhači, které byly způsobeny jednak předčasným vystřelením terčů, stávalo se to kvůli příliš citlivému levému mikrofonu, který reagovali i na zaklapnutí pušky. 

Po "semifinále" bylo jasné, že o zlato se utkají Glasnović a Pellieli, soupeř pro Kosteleckého musel vzejít z rozstřelu mezi Lingem a Kamarem. Brit chyboval ve třetí položce, ale Egypťan ho napodobil a navíc nedal ani následující ránu. 

Kostelecký s Lingem nezačali dobře - Ling netrefil první ránu "bronzového" duelu, ale Kostelecký ho hned v druhé položce napodobil. Bohužel David i nadále kazil, nevyšla mu pátá, sedmá a devátá rána, zatímco Ling střílel bezchybně až do 11. položky. Když pak ve 13. sérii trefil, bylo jasné, že Kostelecký už ho nemůže dostihnout, možná i proto Čech poslední dvě rány netrefil a boj o bronz prohrál poměrem 9:13.

Giovanni Pellieli chtěl konečně prolomit "stříbrné prokletí", na dvou OH byl druhý, ale Glasnović zastřílel první část skvěle. Nakonec to byl ale on, kdo v šesté sérii poslal střelu mimo, jenže Ital místo navýšení náskoku dvakrát po sobě netrefil a dal Chorvatovi velkou šanci. Jenže prožil nešťastnou třináctku, právě tato rána mu nevyšla a finále tak dospělo stejně jako před čtyřmi roky v Londýně (i tam mezi sebou bojovala Itálie a Chorvatsko, ale jiní střelci). O všem rozhodla pátá série, kdy Pellieli chyboval a Glasnović mohl oslavit zlato.

Glasnović - Pellieli  13:13, rozstřel 5:4

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Žádné překvapení. Sportovcem roku se stala s rekordním náskokem Ester…

22.12.2018 00:14 Praha - V pátek večer se v pražském hotelu Hilton konal jubilejní 60. ročník vyhlášení ankety…

Basketbalistům Washingtonu nevyšla výměna, kvůli kurióznímu nedorozumění

15.12.2018 11:08 Vedení basketbalistů Washingtonu Wizards bylo podle zámořských médií připraveno vyměnit Kellyho…

MS ve florbalu: Češi na medaile nedosáhli. V souboji o bronz padli se…

09.12.2018 15:15 Praha - Po semifinálovém výprasku od Finů (2:7) chtěli čeští florbalisté uspokojit domácí publikum…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama