OH 2016: Nejlepšími gymnasty jsou Japonci, boj o medaile trval do poslední sestavy

Rio de Janeiro - V hale Rio Olympic Arena vybojovalo osm týmu sportovních gymnastů dlouho očekávaný duel na šesti nářadích. Očekával se zajímavý boj o medaile, protože v kvalifikaci se příznivě prezentovali třeba Američané.

Přidejte svůj názor

Japonci završili výbornou úroveň gymnastické soutěže týmů
doporučujeme

Jestliže Rusové si právě v kvalifikaci zkomplikovali život hned na počátku a první dvě nářadí je málem připravila o účast ve finále, tentokrát začali výborně a usadili se v čele. Jejich konkurenti kazili, Číňanům nevyšly kruhy, překvapení kvalifikace - tým USA - dokonce pokazili prostná dvojnásobně, pádem a vyšlápnutím. Po prvních dvou nářadích vedli Rusové před Japonci, týmy Číny a USA okupovaly dvě poslední příčky. 

Během dalších nářadích se Japoncům dařilo ukrajovat postupně desetinky z ruského náskoku a také Čína se prodírala kupředu. Ukrajina dokonce velice záhadně skončila de facto své působení, protože Maxim Semjankyv nenastoupil na bradla a tím pádem se týmu nezapočítával výsledek jednoho cvičence. Panovaly kolem toho určité dohady, nakonec se tento čin vysvětloval snahou ušetřit ukrajinským gymnastům síly do souboje jednotlivců, když došlo k reálnému zhodnocení v oblasti týmů.

Před posledním nářadím už šli Japonci do čela a jejich prostná byla vyvrcholením celého maratonu sestav. Zasadili svým soupeřům rozhodující úder a bylo jasné, že se bude bojovat o zbylé dvě medaile. Rusové měli více než bodový náskok, ale dva ze tří cvičenců při prostných přešlápli a dali Čínanům šanci. Jenže i přes poslední kvalitní výkon na hrazdě se podařilo Beljavskému (i přes přešlap) vydolovat potřebné body a poprvé od Sydney se tak ruský tým mohl radovat z medaile. 

Američané sice mohutně finišovali, ale jejich šance zhatil pádem z hrazdy Llevy. Přesto dokázali porazit freneticky povzbuzované Brazilce, kteří nevydrželi v dobrém nástupu a místo bodu o bronz se propadali stále níž. Velká Británie ztratila svou šanci poté, co její reprezentant v poslední položce nezvládl cvičení na koni našíř.

Sportovní gymnastika - muži: soutěž družstev

1. Japonsko, 274,094
2. Rusko, 271,453
3. Čína, 271,122
4. Velká Británie, 269,752
5. USA, 268,560
6. Brazílie, 263,728
7. Německo, 261,275
8. Ukrajina, 202,078

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama