OH 2016: Ani kanoista Gebas nepřinesl první českou medailovou radost. Skončil těsně pod stupni vítězů

Rio de Janeiro - Ani v úterý nedosáhla Česká republika na svou první medaili z právě probíhajících Letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiro. Poté, co těsně pod stupni vítězů skončil v pondělí sportovní střelec David Kostelecký, napodobil v úterý tohoto olympionika i kanoista Vítězslav Gebas, jenž tedy ve finále nakonec skončil taktéž čtvrtý.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu
doporučujeme

Nejprve se v pondělí konaly semifinálové jízdy, které český reprezentant zahajoval proto, že z předchozí kvalifikace dokázal postoupit z posledního možného, tedy čtrnáctého místa. Vzhledem k tomu, že semifinále bylo ze strany českého závodníka odvážnější, tak se nakonec radoval z postupu do večerního (dle středoevropského času) finále na pátém místě. Tuto kvalifikaci nakonec vyhrál německý kanoista Sideris Tasiadis, na kterého Gebas ztrácel pouhé tři vteřiny, na druhého Španěla Elosegiho pak ztrácel dokonce ještě o dvě vteřiny méně.

S peřejemi v Riu de Janeiro se v následném finále nejlépe popral Francouz Gargaud Chanut, jenž právě on svým výkonem odsunul tehdy průběžně třetího Vítězslava Gebase. Stříbro z tohoto závodu míří na Slovensko a to zásluhou Beňuše. Třetí skončil Japonec Haneda, na kterého nakonec Gebas ztrácel 13 setin.

OH 2016, Konečné pořadí - Kanoistika - slalom:

Muži - C1:

1. Gargaud Chanut (Fr.) 94,17(0 tr. sekund)