OH 2016: Časovku mužů vyhrál loučící se Švýcar Cancellara, naši ve druhé desítce

Rio de Janeiro - Za přeháněk a nevlídného počasí vyrazilo 38 cyklistů do ostře sledované časovky. Složení bylo částečně ovlivněno i ztrátami z předchozího závodu.

Přidejte svůj názor

Česká dvojice bude usilovat o první medaili z OH
doporučujeme

Na trať dlouhou 54,6 km se vydala nejdřív první devatenáctka, v níž si velice dobře vedl Leopold König. Český reprezentant nepřijal poměrně rychlé tempo zpočátku, jako to bylo v případě Belgičana Tima Wellense nebo Rakušana Georga Preidlera, a dodržoval svůj naplánovaný postup. A pokud byl po prvním mezičase sedmý, tak už po prvním kole se vyšvihl do čela a postupně navyšoval svůj náskok - cílem projel v nejlepším čase 1:15.23,64 a musel čekat, jak si povede druhá skupina, ve které byl i druhý Čech Jan Bárta.

Druhá, podle výsledků lepší část startovního pole skutečně začala posunovat časové limity kupředu, mnohdy byly až hrozivé. Ale pak se začaly profilovat šance největší favoritů a z nich doslova letěl Fabien Cancellara. Pětatřicetiletý Švýcar, pro nějž byla olympijská časovka posledním závodem, navyšoval náskok a nikoho nenechal na pochybách, že pokud nedojde k nějakému pádu nebo jinému problému, bude mít zlato jisté.

Za ním předvedl fenomenální výkon Holanďan Dumoulin, který utrpěl při Tour de France zlomeninu vřetenní kosti, ale přesto se dokázal poprat s nepřízní osudu a porazil i vítěze Tour Frooma. Určitě smutný byl Španěl Jonathan Castroviejo, který rovněž zajel velice bojovně, ale nakonec na bronz ztrácel necelé čtyři vteřiny. Ještě větší důvod k rozladění mohl mít Australan Rohan Dennis. Ten kolem 37 kilometru musel zastavit a vyměnit kolo, protože měl poškozenou podložku pod ruku.

König sice ovládl první skupinu, ale rozdíl byl značný - jeho krajan Bárta se dokonce v některých částech závodu držel před ním, ale nakonec zaujal místo v polovině druhé desítky.

Časovka mužů - 54,6 km:

1: Fabien CANCELLARA (Švýcarsko) - 1:12.15,42
2. Tom DUMOULIN (Holandsko) - 1:13.02,83
3. Christopher FROOME (Velká Británie) - 1:13.17,56
4. Jonathan Nicolás Castroviejo (Španělsko) - 1:13,21,50
5. Rohan Dennis (Austrálie) - 1:13.25,66
.....
11. Leopold König (ČR) - 1:15.23,64
15. Jan Bárta (ČR) - 1:15.56,91

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama