Proč zezelenala voda v Riu? Našla se příčina

Rio de Janeiro - Problém s podivně zelenou vodou v bazénech pro skoky do vody a vodní pólo na olympijských hrách v Riu de Janeiro je vyřešen. Podle pořadatelů jej způsobila špatná hladina pH.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Skokany do vody v Riu udivila zelená voda v bazénu

V obou bazénech se příliš snížila zásaditost vody. Plavecký bazén tento problém nepostihl, protože má jako dočasná stavba vlastní filtraci.

V úterý se nad zelenou vodou ve svém bazénu podivovali skokani do vody, do rána se zazelenala i voda v sousedním bazénu pro vodní pólo. Tam hrozí nebezpečí, že pokud bude podobně jako ve skokanské nádrži stále tmavnout, budou mít rozhodčí problémy sledovat při zápasech případné fauly pod vodou.

Podle prováděných testů nepředstavuje zelená voda pro sportovce žádné zdravotní riziko. Pořadatelé dlouho hledali příčinu problému. Nyní se ho budou snažit vyřešit. "V noci jsme ošetřili oba bazény a úroveň zásaditosti se už zlepšila. Očekáváme, že barva bude velmi rychle zase modrá," uvedl mluvčí her Mario Andrada.

Nastavení parametrů pro úpravu vody vycházelo z testovacích závodů a ve větším olympijském zatížení nemusí fungovat optimálně. "Pravděpodobně jsme nezohlednili, že větším počtem sportovců může být kvalita vody ovlivněna jiným způsobem," řekl Andrada.

Americký expert na údržbu bazénů Jerry Wallace, kterého oslovila agentura AP, varoval, že nemusí být tak snadné vrátit barvu vody zpět na průzračně modrou.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama