OH 2016: Krpálek postoupil přes Portugalce Fonsecu do osmifinále

Rio de Janeiro - Lukáše Krpálka čeští fanoušci uvidí i v osmifinále olympijského turnaje v judu, kam se probojoval díky tomu, že si v 2. kole poradil s Portugalcem Jorgem Fonsecou.

Přidejte svůj názor

Lukáš Krpálek, český sportovec - judista, který závodí za klub USK Praha v kategorii do 100 kilogramů. Dlouhodobě jde o jednoho z našich nejlepších judistů současnosti. Trénuje v hale USK Praha v pražské Folimance.

Zatímco český reprezentant nastoupil  ke svému prvnímu zápasu právě v tomto druhém kole, jeho portugalský soupeř absolvoval i kolo první, ve kterém porazil Afghánce Muhammada Taufiku Bachšima. S tímto sokem byl hotov už za devět vteřin. Duel s jihlavským rodákem už však pro Fonsecu nebyl takovou procházkou růžovým sadem.

Sice vedl po prvních dvou minutách 1:0, když se tento bod přiipsal poté, co proti českému judistovi použil juko, díky lepší kondici ovšem k vítězství nakonec dokráčel Krpálek. Jednak donutil Fonsecu ke třem trestům a vše nakonec vyvrcholilo 22 vteřin před koncem, kdy hodil Portugalce na wazari a na jeho kkonto tak přibylo 10 bodů. "Celou dobu jsem prohrával, ale pořád jsem se snažil udělat nějakou techniku nebo ho donutit k trestům. Byl jsem aktivnější a nakonec to dobře dopadlo. Jsem šťastný," uvedl ke svému postupu Krpálek, jenž nastoupí ke svému osmifinálovému zápasu cca. v 16:30.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama