OH 2016: Puškařka Adéla Bruns si zastřílí stejně jako v Londýně opět o medaili

Rio de Janeiro - Českého zástupce, nebo spíše zástupkyni, bude mít ve svém finále i následující střelecká disciplína: střelba z malorážkyna 3x20 ran. Ve čtvfrtek totiž do něj postoupila Adéla Bruns, která si tak zopakuje boj o medaile z posledních Letní olympijských her v Londýně, kde nakonec skončila na třetím místě. Tehdy však ještě startovala prod příjmením Sýkorová. Druhá česká reprezentantka v této disciplíně Nikola Mazurová nakonec obsadila až 25. pozici.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu
doporučujeme

Česká závodnice Adéla Bruns se po celou dobu, tedy už do střelby v kleče, figurovala v první osmičce. Právě prvních osm střelkyň nakonec do finále postupovalo. V následující vleže pak udělala hned dvě chyby, když ji dva kruhy dělily od toho, aby měla stoprocentní položku a klesla tak tedy na čtvrté místo. Po položce vestoje už se jí taktéž tolik nedařilo a vepředu už tak nebylo moc nevidět. Vzhledem k tomu, že se ale moc nedařilo ani jejím soupeřkám dostala se opět do bojů o postup.

Kvalifikace pak zakončila s nástřelem 582 bodů a měla tak tedy stejně jako sedmá Čang Pi-pin z Číny a devátá Nandincaja Ganchujagová z Mongolska. O posledním postupujím musel rozhodnout počet přesných desítek a těch měla Bruns 24, narozdíl od Mongolky, která jich pro změnu měla o dvě méně. Ve finále se tak Brnus mimo jiné střetne i s další medailistkou z Pekingu a to s Tu Li z Číny. Finále je na programu zhruba od 17:00 SEČ.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama