OH 2016: Judista Krpálek se stal olympijským vítězem!

Rio de Janeiro - Judista Lukáš Krpálek se stal po spanilé jízde zlatým olympijským medailistou. Poté, co si ve 2. kole poradil s Portugalcem Fonsecou, tak v osmifinále dokázal přejít přes Kazacha Maxima Rakova, v následném čtvrtfinále si pak poradil i s úřadujícím mistrem světa Japoncem Rjunosukem Hagou, pak v semifinále pokořil i Francouze Cyrilla Mareta. Ve finále nakonec porazil i Elmara Gasimova z Ázerbajdžánu a mohla tak propuknout česká radost.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Lukáš Krpálek, český sportovec - judista, který závodí za klub USK Praha v kategorii do 100 kilogramů. Dlouhodobě jde o jednoho z našich nejlepších judistů současnosti. Trénuje v hale USK Praha v pražské Folimance.

Zatímco Poŕtugalce Jorge Fonsecu porazil díky tomu, že se mu 22 sekund před koncem podařilo wazari, čímž tak získal 10 bodů, tak nad Rakovem a Hagou vyhrál díky jejich trestům.

Co se týče osmifinálového duelu s mistrem světa z roku 2009 Maxima Rakova z Kazachstánu, tak na českém reprezentantovi byla během tohoto souboje vidět jeho taktická vyzrálost. Nepouštěl si nikterak svého soupeře k tělu a hned několikrát se tak pokoušel o úspěšný úchop. Kazach, jenž se tak na nic pořádného nezmohl, byl navíc během tohoto zápasu dvakrát napomínán. To Krpálkovi k postupu do čtvrtfinále stačilo.

„Úvodní zápasy byly hrozně těžké a vyrovnané. S takovými soupeři se mi nebojuje lehce. Jsem moc rád, že jsem přes ně prošel a vyšlo to. Teď bude důležité se připravit asi na nejtěžší zápas s mistrem světa Hagou. Bude to hrozně těžké, ale já doufám, že porazím i jeho," uvedl český judista ještě před svým čtvrtfinále, přes které nakonec dokázal taktéž přejít.

Nad úřadujícím mistrem světa Japoncem Ryunosuke Hagou vyhrál i díky tomu, že si dával český judista na silné stránky Japonce, kterého zná hlavně ze společných tréninkových kempů. Stejně jako předešlého soupeře, tak i Hagu donutil ke dvěma trestům (ve druhém případě Japonec vyšlápl z vymezeného prostoru) a právě ty rozhodly o postupu do semifinále, tudíž do bojů o cenné kovy.

Semifinále s Francouzem Cyrillem Maretem bylo víceméně jednoznačnou záležitostí. Krpálek vlastně svého soupeře k ničemu nepustil, Maret byl dokonce penalizován za pasivitu a necelou půlminutu před koncem se Krpálkovi podařilo nasadit soupeři držení, ve kterém setrval povinných 20 vteřin. Podruhé na turnaji vyhrál před časovým limitem a zajistil si tak olympijskou medaili.

Finálový soupeř, Ázerbajdžánec Elmar Gasimov, měl do dnešního souboje s Krpálkem aktivnější bilanci (3:2), ale v zápase měl namále už ve 12. vteřině, kdy gruzínský sudí zahlásil juko, ale videorozhodčí ho nepotvrdil. Bylo ale vidět, že Gasimov nehýří aktivitou, i když napomenutí nedostal. Českým příznivcům zatrnulo 41 vteřin před koncem, kdy Ázerbajdžánec nepříjemně spadl na Krpálkův obličej, ale náš judista po chvíli vstal a 24 vteřin před koncem se mu povedl vítězný, a tudíž zlatý chvat.

Ve dvou soubojích o bronzové medaile uspěli Japonec Haga, který porazil Ukrajince Arťoma Blošenka, a Cyrille Maret, jenž se vypořádal na ippon s Němcem Karlem-Richardem Freyem. Je bezesporu zajímavé, že Krpálek oba medailisty na cestě za zlatem porazil.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama