OH 2016:Ženské finále K1 překvapivě vyhrála Španělka, Kudějové závod vůbec nevyšel

Rio de Janeiro - Ve stejném prostředí a na stejné trati jako včera medailista Jiří Prskavec dnes si dnes změřily síly ženy, mezi nimiž měla Česká republika své zastoupení.

Přidejte svůj názor

Budeme svědky dalšího boje o medaile v podání českých závodníků
doporučujeme

Patnáctka semifinalistek spěla od nepovedených jízd k těm nejlepším. Nejvíc asi zatrnulo jedné z favoritek Corinny Künhle. Té totiž do grafiky naskočila penalizace 50 vteřin za neprojetí branky 12, ale pozdější prozkoumání videorozhodčími prokázalo, že se proti pravidlům neprovinila. 

U některých závodnic bylo evidentní, že se poněkud šetří, nakonec se diváci nedočkali žádného výrazného překvapení. Mezi ně by patřila rozhodně neúčast české závodnice Kateřiny Kudějové, která s ohledem na fakt, že se finále jede v opačném pořadí, než v jakém se závodnice umístily, uvidíme Kateřinu na divoké vodě čtvrtou od konce.

Vodní slalom - kategorie K1, ženy (semifinále):

1. Corinna Künhle (Rakousko) - 101,54
2. Fiona Pennie (Velká Británie) - 101,81
3. Maialen Chrourraut (Španělsko) - 101,83
4. Kateřina Kudějová (ČR) - 103,78

Dámy ve finále bohužel značně kazily, pouze dvě projely trať bez doteku branky, což znamenalo de facto jistotu medaile. Nejčastěji chybovaly závodnice mezi 21 a 23 brankou, navíc poslední tři závodnice už měly značně ztíženou pozici, protože začal foukat silný vítr.

Určité zklamání prožila Novozélanďanka Fox, protože se prošetřoval její dotek v brance 22. Do té doby figurovala na prvním místě, ale před jízdami posledních dvou kajakářek už věděla, že musí ke svému času připočíst dvě vteřiny. Kateřina Kudějová v první polovině navyšovala náskok na průběžně vedoucí Novozélanďanku, ale pak přišla krize v 16. brance, kde si Kateřina "lízla" branku, a vše se završilo v brance 21, kterou naše závodnice málem minula - musela se vracet a to ji stálo všechny naděje.

Životní závod zajela Španělka Chourraut, třiatřicetiletá matka tříleté dcery Anny. O jejím zápalu svědčí, že závodila ještě v osmém měsíci těhotenství. Jako jediná se dokázala prodrat pod 100 vteřin. Poslední, kdo ji mohl ohrozit, byla Rakušanka Künhle, ale zhatily šance kývající se tyče, díky tomu nasbírala 4 trestné vteřiny.

Vodní slalom - K1 (ženy):

1. Maialen CHOURRAUT (Španělsko) - 98,65 (0)
2. Luuka JONES (Austrálie) - 101,82 (0)
3. Jessica FOX (Nový Zéland) - 102,49 (2)
4. Jana Dukátová (Slovensko) - 103,86 (2)
5. Corinna Künhle (Rakousko) - 104,75 (4)
...........
10. Kateřina Kudějová (ČR) - 108,76 (2)

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama