OH 2016: Ve finále skifu bude k vidění Synek. Topinková Knapková zlato z Londýna neobhájí

Rio de Janeiro - Česká republika může míát další medaili z právě probíhajících Letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiro a postarat se o ni může konkrétně skifař Ondřej Synek. Tento stříbrný medailista z posledních Her v Londýně v pátek absolvoval semifinále skifu, ve kterém si naprosto suverénně dojel pro postup do finále této veslařské disciplíny. Na druhého Chorvata Damira Martina měl dokonce náskok o celou vteřinu a to i přesto, že v závěru své semifinálové jízdy zvolnil. Vzhledem k očekáváním, ale i k výsledkům z londýnských Her se čekalo, že finále skifu si zajede mezi ženami i Miroslava Topinková Knapková. Jenže ta nakonec skončila v semifinále až čtvrtá a nedaostala se tudíž mezi první tři postupující. Česká závodnice tak pojede malé finále B.

Přidejte svůj názor

Ondřej Synek
doporučujeme

Po dvou olympijských stříbrných medailích, které Synek postupně získal v Pekingu a v Londýně, by chtěl tento veslař pražské Dukly konečně ze závodů pod pěti kruhy i ten kov nejcennější. Čtyřnásobný světový šampion se o to pokusí právě v těchto v Riu de Janeiro, jelikož v pátek se mu podařilo na tamní laguně Rodriga de Freitase postoupit do finále skifu suverénním způsobem.

I ve druhém semifinále byl k vidění suverénní postup. Postaral se o něj londýnský olympijský vítěz Mahé Drysdale z Nového Zélandu. Potvrdil tak mimo jiné to, že právě on bude podle všeho největším soupeřem českého skifaře. Kdo ale bude v sobotním finále celkem překvapivě chybět, tak to je Brit Alan Campbell, jenž na domácích Hrách bral bronzovou medaile.

Úspěch svého reprezentačního kolegy později ve svém semifinále nenapodobila celkem překvapivě Miroslava Topinková Knapková. Ta sice krátce po startu figurovala na třetí postupové pozici a chvílemi se dokonce držela i na druhém místě. Postupem času ale ztrácela a po kilometru, tedy v polovině této semifinálové trati, byla až na čtvrtém místě a právě čtvrtá s dvouvteřinou ztrátou na třetí Rakušanku Lobnigovou také nakonec do cíle dojela a ve velkém finále ji tak tedy neuvidíme.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…