OH 2016: Ve finále skifu bude k vidění Synek. Topinková Knapková zlato z Londýna neobhájí

Rio de Janeiro - Česká republika může míát další medaili z právě probíhajících Letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiro a postarat se o ni může konkrétně skifař Ondřej Synek. Tento stříbrný medailista z posledních Her v Londýně v pátek absolvoval semifinále skifu, ve kterém si naprosto suverénně dojel pro postup do finále této veslařské disciplíny. Na druhého Chorvata Damira Martina měl dokonce náskok o celou vteřinu a to i přesto, že v závěru své semifinálové jízdy zvolnil. Vzhledem k očekáváním, ale i k výsledkům z londýnských Her se čekalo, že finále skifu si zajede mezi ženami i Miroslava Topinková Knapková. Jenže ta nakonec skončila v semifinále až čtvrtá a nedaostala se tudíž mezi první tři postupující. Česká závodnice tak pojede malé finále B.

Přidejte svůj názor

Ondřej Synek

Po dvou olympijských stříbrných medailích, které Synek postupně získal v Pekingu a v Londýně, by chtěl tento veslař pražské Dukly konečně ze závodů pod pěti kruhy i ten kov nejcennější. Čtyřnásobný světový šampion se o to pokusí právě v těchto v Riu de Janeiro, jelikož v pátek se mu podařilo na tamní laguně Rodriga de Freitase postoupit do finále skifu suverénním způsobem.

I ve druhém semifinále byl k vidění suverénní postup. Postaral se o něj londýnský olympijský vítěz Mahé Drysdale z Nového Zélandu. Potvrdil tak mimo jiné to, že právě on bude podle všeho největším soupeřem českého skifaře. Kdo ale bude v sobotním finále celkem překvapivě chybět, tak to je Brit Alan Campbell, jenž na domácích Hrách bral bronzovou medaile.

Úspěch svého reprezentačního kolegy později ve svém semifinále nenapodobila celkem překvapivě Miroslava Topinková Knapková. Ta sice krátce po startu figurovala na třetí postupové pozici a chvílemi se dokonce držela i na druhém místě. Postupem času ale ztrácela a po kilometru, tedy v polovině této semifinálové trati, byla až na čtvrtém místě a právě čtvrtá s dvouvteřinou ztrátou na třetí Rakušanku Lobnigovou také nakonec do cíle dojela a ve velkém finále ji tak tedy neuvidíme.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Žádné překvapení. Sportovcem roku se stala s rekordním náskokem Ester…

22.12.2018 00:14 Praha - V pátek večer se v pražském hotelu Hilton konal jubilejní 60. ročník vyhlášení ankety…

Basketbalistům Washingtonu nevyšla výměna, kvůli kurióznímu nedorozumění

15.12.2018 11:08 Vedení basketbalistů Washingtonu Wizards bylo podle zámořských médií připraveno vyměnit Kellyho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama