OH 2016: Česko má další medaili! Synek ve skifu získal bronz

Rio de Janeiro - Po vodním slalomáři Jiřím Prskavcovi a judistovi Lukáši Krpálkovi má Česká republika na svém kontě další medaili z právě probíhajících Letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiro. Postaral se o ni skifař Ondřej Synek, od něhož se původně očekávalo, že se společně s jeho největším soupeřem Novozélanďanem Mahé Drysdalem popere o ty nejcennější medaile, nakonec z toho všeho byl bronz pro českého reprezentanta. Velmi těsný se totiž konal mezi zmiňovaným Drysdalem a Chorvatem Damirem Martinem, přičemž nejúspěšnější byl právě novozélandský skifař.

Přidejte svůj názor

Ondřej Synek

Na laguně Rodriga de Freitase se pod dohledem Ježíše Krista v sobotu konalo velmi očekávané finále skifařů, ve kterém se představil český reprezentant Ondřej Synek, jenž tak obhajoval stříbrnou medaili z posledních Letních olympijských her v Londýně a jenž pomýšlel i na ten kov nejcennější. Soupeřem mu měl být podle předpokladů Novozélanďan Mahé Drysdale, jenže ten si to nakonec o první místo s Chorvatem Damirem Martinem, který předvedl obrovský výkon. Dojezd do cíle byl mezi nimi nakonec tak těsný, že o vítězi musela rozhodnout až cílová fotografie. Jak Novozélanďan, tak Chorvat měli nakonec stejný čas, přesto tato fotgrafie určila za vítěze novozélandskou legendu.

Český olympionik se sice krátce po startu zdržoval na druhém místě, na prvním pak byl k vidění Chorvat Martin, jenž za to až nečekaně vzal už od samého začátku. Po třetí čtvrtině tohoto závodu byl však už v čele Drysdale, jenž se až do konce přetahoval o první místo s chorvatským skifařem. Synek byl pak po celou dobu třetí. "Dneska to nebyl můj den, nebyl jsem to úplně já. S výkonem nemůžu být spokojený. Od začátku jsem musel jet na hraně a pak to bylo znát, ke konci už jsem byl tuhej," okomentoval závod Synek, jenž ještě věřil, že stihne před cílem předjet druhého Chorvata. "Myslel jsem, že bych ho 200 metrů před cílem mohl dojet, ale pak hodně zrychlil a nakonec to málem vyhrál. Soupeři byli dneska lepší," řekl další český medailista z těchto Her.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Žádné překvapení. Sportovcem roku se stala s rekordním náskokem Ester…

22.12.2018 00:14 Praha - V pátek večer se v pražském hotelu Hilton konal jubilejní 60. ročník vyhlášení ankety…

Basketbalistům Washingtonu nevyšla výměna, kvůli kurióznímu nedorozumění

15.12.2018 11:08 Vedení basketbalistů Washingtonu Wizards bylo podle zámořských médií připraveno vyměnit Kellyho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama