OH 2016: Keňa má první zlatou olympijskou medaili z maratonu, Vrabcová-Nývltová skončila dvacátá šestá

Rio de Janeiro - Třetí den atletických soutěží pod pěti olympijskými kruhy v brazilském Riu de Janeiro začal dle brazilského času dopoledním programem a to tedy ženským maratonem. Ten nejlépe zvládla Jemima Sumgongová z Keni, která tak pro svou vlast vybojovala vůbec první zlatou olympijskou medaili z maratonu. Druhá skončila se ztrátou devíti sekund Eunice Kirwaová z Bahrajnu. Tohoto závodu se mimo jiné zúčastnila i česká závodnice Eva Vrabcová-Nývltová, která nakonec do cíle doběhla na 26. místě a to s časem 2:33:51.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu

Pro Vrabcovou-Nývltovou to byla sice vůbec první účast na Letních olympijských her, ovšem i tak je to velmi zkuušená olympionička. V minulosti se totiž objevila hned na třech Zimních olympijských hrách coby lyžařka. Nyní se tedy představuje jako vytrvalkyně, která na olympijském maratonu v Riu de Janeiro zaznamenala již výše uvedený čas 2:33:51 a tak tedy nakonec nevylepšila svůj osobní rekor d, za kterým zaostala 3 minuty a 41 vteřin.

Co se týče čela závodu, tak do 35. kilometru v něm bylo k vidění hned sedm závodnic, přičemž poté, co se tempo zrychlilo, zbyla na čele pouze trojice vytrvalkyň. A byly to ty, které si nakonec mezi sebou rozdělily medaile. Že na ty úplně nejcennější kovy nebude mít Dibabaová, se ukázalo poté, co jako první z této vedoucí trojice odpadla. Na Keňanku Sumgongovou pak postupně ztrácela i druhá Bahrajnka.

Keňanka Sumgongová tak vrátila zpět svým soupeřkám porážku z loňském MS v Pekingu, kde skončila čtvrtá a kdy tehdy ztrácela jednak tři vteřiny na třetí Kirwaovou jednak sedm vteřin na tehdejší vítězku Dibabaovou.

Výsledky atletiky na olympiádě v Riu de Janeiru

Maraton - ženy:

1. Sumgongová (Keňa) 2:24:04, 2. Kirwaová (Bahr.) 2:24:13, 3. M. Dibabaová 2:24:30, 4. Tsegayeová (obě Et.) 2:24:47, 5. Mazuronaková (Běl.) 2:24:48, 6. Flanaganová 2:25:26, 7. Lindenová (obě USA) 2:26:08, 8. Chelimová (Bahr.) 2:27:36, ...26. Vrabcová-Nývltová (ČR) 2:33:51

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mlátička v poutech. Conor McGregor byl zatčen, fanouškovi rozšlapal telefon

12.03.2019 10:47 Slavný bojovník MMA Conor McGregor byl v pondělí zatčen v Miami poté, co zničil telefon fanouškovi,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama