OH 2016: Kanoista Fuksa spolu s kajakářem Dostálem postoupili do finále svých soutěží

Rio de Janeiro - V pondělí do svých závodů pod pěti olympijskými kruhy v brazilském Riu de Janeiro vstoupili i kanoisté a kajakáři. A v obou těchto rychlostních disciplínách má své zástupce i Česká republika. A oba tyto zástupce uvidíme ve finále. V bojích o medaile si to tedy s konkurencí rozdá jak kanoista Martin Fuksa, tak i kajakář Josef Dostál.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu

Co se týče Martina Fuksy, tak ten je ve svých třiadvaceti letech na své vůbec první letní olympiádě a hned se při své olympijské premiéře podívá do bojů o medaile. Tento kanoista, jenž je členem pražské Dukly, však už má za sebou několik úspěchů, především je dvojnásobný stříbrný medilista, přičemž tyto dva cenné kovy získal při posledních dvou světových šampionátech. "Hrozně jsem se na start těšil. Nebyl jsem nervózní, jak jsem čekal. Jsem strašně v pohodě. Snad přijde větší nervozita před finále, protože pak je lepší soustředění na závod. Jsem rád, že jsem v prvním olympijském finále v životě," sdělil novinářům své pocity Fuksa krátce poté, co úspěšně absolvoval své semifinále.

Do něj se dostal z rozjížďky a to i přesto, že v ní měl menší technické potíže. Na přední noze má totiž smirkový papír a právě ten se mu po 250 metrech této rozjížďky utrhl. "Takže se mi smekla noha. Bylo to nepříjemné, nemohl jsem jet to svoje a lehce jsem se trápil. Rozhodně se na to nevymlouvám. Krásně jsem se rozjel na semifinále, soupeře jsem si hlídal a moc se těším na finále," okomentoval svůj problém s rozjížďky, který ho zas až tak moc nakonec po tomto závodě netrápil.

I kajakáře Josefa Dostála uvidíme v bojích o cenné kovy. Svou rozjížďku vyhrál suverénním způsobem, i když ze začátku to na nějaký jasný postup nevypadalo, neboť, když závodníci měli za sebou 250 metrů, figuroval na průběžně páté pozici. Postupem času ale zvyšoval tempo a nakonec tedy do cíle dorazil jako první. Ovšem to nakonec na rozdíl od kanoistů na přímý postup do finále nestačilo a tak ještě do semifinále. V něm už tolik suverénní nebyl, přesto se dokázal umístit na čtvrtém, tedy posledním místě zaručující postup.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Žádné překvapení. Sportovcem roku se stala s rekordním náskokem Ester…

22.12.2018 00:14 Praha - V pátek večer se v pražském hotelu Hilton konal jubilejní 60. ročník vyhlášení ankety…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama