OH 2016: Hejnová jde do finále, Svoboda a Rosolová končí, Špotáková bez problému postupuje

Rio de Janeiro - Tři čeští reprezentanti už ve středeční noci usilovali o postup do finálových závodů - Petr Svoboda v běhu na 110 m překážek, Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová na 400 m překážek.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hejnová postoupila do finále bez problémů
doporučujeme

Jako první se představil na trati jedenatřicetiletý Svoboda, který si skutečně užil své. Moc toho nenaspal v očekávání, zda naše výprava uspěje s dvojím protestem, podle vlastních slov cítil i problematické tříslo. Nastoupil do druhého semifinále, které jako jediné ze tří běhů mělo devět účastníků. Ačkoliv se Petr snažil, od druhé překážky měl potíže s krokem a nakonec porazil pouze jediného soupeře, který se mezi plůtky vešel ještě hůř než on. Čas 13,67 byl ještě o dvě setiny horší než v rozběhu.

Do finále postoupili, snad s výjimkou Deuce Cartera, který opět klopýtl o překážku, všichni favorité, takže uvidíme následující jména: Ronnie Ash, Orlando Ortega, Omar McLeod, Pascal Martinot-Lagarde, Dimitri Bascou, Devon Allen, Jonathan Cabral a velké překvapení Milan Trajković - Srb v barvách Kypru

Hejnová nezaváhala, Rosolová končí

Obhájkyně zlaté medaile Zuzana Hejnová běžela hned v prvním semifinále a splnila své záměry. Velice zdatně po taktické stránce zaběhla v čase 54.55 a a toto semifinále vyhrála, za ní zůstala Ristananna Tracey, která i přes mohutný finiš ztrácela dobré dva metry.

Denisa Rosolová nastoupila do druhého semifinále, ale nedařilo se jí. Dle vlastních slov zaváhala na sedmé překážce a pak jí až do konce nevycházel krok, takže skončila zcela poslední poté, co zbytek závodu vypustila.  Drama v tomto semifinále zažila jedna z favoritek, Američanka Ashley Spencer, která zakopla na předposlední překážce, ale dokázala zafinišovat a ještě vyhrát, čímž připravila horkou chvilku pro Britku Elididh Doyle, která se musela do posledního běhu třást o finále.

Další Američanka Dalilah Muhammad v posledním semifinále zlepšila svůj čas z rozběhu a výkonem 53.89 byla ze všech semifinalistek nejlepší, Za ní skončila Dánka Sara Slott Petersen, na čas postoupila Jamajčanka Nugent, která měla tolik problémů s diskvalifikací a následným omilostněním.

Špotáková házela jen dvakrát

Další obhájkyně olympijského zlata Barbora Špotáková ohodnotila povrch na stadionu jako rychlý, což by jí mělo vyhovovat. Potvrdila to po prvním pokusu 62,50 hodem druhým, který už šel za kvalifikační limit 63 metrů. Výkon 64,65 byl druhý nejlepší z obou kvalifikačních skupin.

Překvapením byla Polka Maria Andrejczyk, mladá oštěpařka totiž překonala polský rekord a její oštěp se zapíchl ve vzdálenosti 67,11 metrů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama