OH 2016: Kanada má nejlepšího výškaře, Bába ve finále skočil pouze 220 cm

Rio de Janeiro - Patnáct závodníků nastoupilo do finále skoku do výšky, ve kterém měla Česká republika rovněž své zastoupení. Jaroslav Bába, který začal v roce 2004 své účinkování pod pěti kruhy medailí, chtěl na tento úspěch navázat.

Přidejte svůj názor

Další finále s českou účastí medaili nepřineslo

Bohužel jedenatřicetiletý rodák z Karviné absolvoval v soutěži pouhé čtyři skoky. Úspěšný první pokus na 220 cm a pak tři křížky na výšce o 5 cm vyšší. S tímto výkonem se Bába pral v letošní sezóně a ani na OH nedokázal navázat na 12 let starou bronzovou medaili. Finále tak pro něj skončilo velice záhy a skončil na předposledním, 14. místě.

Zlom v závodě nastal na výšce 233 cm, přes kterou prošlo pouze šest závodníků: Ukrajinci Procenko a Bondarenko, Kanaďan Drouin, Katařan Barshim, Američan Kynard a Brit Grabarz, který si musel svůj pokus uhádat. Laťka po jeho skoku totiž spadla až poté, co rozhodčí zvedla bílý praporek. Další výška - 236 cm - už vykrystalizovala medailové adepty. Bondarenko, který šetřil pokusy (do té doby skočil pouze 225 cm a 233 cm, jinak vynechával), poprvé zachyboval na 238 cm a po dalším neúspěchu si ponechal poslední pokus na následující výšku. Katařan Barshim taktizovat nechtěl, ale třikrát na 238 cm shodil. To Drouin skočil 238 hned napoprvé a jako jediný si uchoval absolutně čistý zápis. Bondarenko pak nadvakrát zkusil zdolat 240 cm, ale poprvé jen proběhl kolem laťky a měl pouhých 26 vteřin na soustředění před opakovaným pokusem. Bylo ale vidět, že už to byl spíš křečovitý pokus - risk nevyšel a Ukrajinec spadl za Barshima.

Skok do výšky - muži:

1. Derek DROUIN (Kanada) - 238 cm
2. Mutaz Essa BARSHIM (Katar) - 236 cm
3. Bohdan BONDARENKO (Ukrajina) - 233 cm
4. Robert Grabarz (Velká Británie) - 233 cm*
    Andrij Procenko (Ukrajina) - 233 cm*
6. Erik Kynard (USA) - 233 cm*

* o pořadí rozhodovaly předchozí pokusy

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mlátička v poutech. Conor McGregor byl zatčen, fanouškovi rozšlapal telefon

12.03.2019 10:47 Slavný bojovník MMA Conor McGregor byl v pondělí zatčen v Miami poté, co zničil telefon fanouškovi,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama