OH 2016: Fuksa nakonec kvůli chybě organizátorů finále dvoukilometrové trati nepojede. Neuspěl ani český deblkajak

Rio de Janeiro - Den poté, co rychlostní kanoista Martin Fuksa skončil ve finále kilometrového závodu na šestém místě, absolvoval semifinálovou rozjížďku na dvojnásobné trati na laguně Rodriga de Freitase. Ze začátku se zdálo, že Fuksa postoupil z osmého, tedy posledího možného postupujícího místa. Jenže po několika hodinách bylo organizátory oznámeno, že se český závodník do finále dvoustovky nepodívá. O ty si naopak nezazávodí český deblkajak tvořený Danielem Havlem a Janem Štěrbou. Ti totiž ve svém semifinále skončili na čtvrtém místě a do finále, kam postoupili první tři deblkajaky, se tak nedostali.

Přidejte svůj názor 1 komentář

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu

Kanoista Martin Fuksapřišel o další možnost opět bojovat o medaile. Ze začátkuu se zdálo, že do finále dvoukilometrové trati se dostal se štěstím, jelikož ve své rozjížďce skončil čtvrtý a ztrácel tak na první dvě místa zaručující přímý postup do finálového boje skoro tři desetiny sekundy. Po odjetí dalších dvou rozjížděk bylo jasné, že jeho výsledný čas ho zařazuje celkově na osmé, tedy poslední možné postupové místo.

Organizátoři ale chybovali, jelikož uváděli nejprve jiný postupový klíč z těchto rozjížděk, než jaký měl být. Podle správného klíče postupovali do finále první dva z každé rozjížďky přímo, doplnit tyto závodníky pak mají ve finále dva nejlepší ze třetích míst. I přesto, že Fuksa ve své rozjížďce skončil na čtvrtém místě, byl organizátory dlouho uváděn mezi postupujícími. Po několika hodinách ovšem nakonec českého reprezentanta zařadila do finále B.

Ve Fuksově rozjížďce byli lepší, než tento světový šampion z trati 500 metrů (závod na této trati se mimochodem pod pěti kruhy nejede), Isaquias Queiroz z Brazílie, Alfonso Benavides ze Španělska a Li Čchiang z Číny. A tak ještě v domění, že platí původně vyřčený postupový klíč, musel český reprezentant čekat na výsledky dalších dvou rozjížděk. Obě tyto rozjíďky byly pomalejší, než ta Fuksova a to kvůli vlnám. Nejprve se tedy z postupu radoval, teď už mu ale k radosti daleko.

O medaili si nezazávodí ani deblkajakáři Havel a Štěrba, na které tedy nakonec zbylo taktéž pouze finále B. Ve své semifinálové jízdě totiž skončili čtvrtí a nestačili tak na první tři postupová místa, na kterých postupně skončili reprezentanti Portugalska, Litvy a Slovenska. Na třetí místo ztratila česká posádka přes dvě vteřiny. Do výkonu českých reprezenantů výrazně promluvili i zdravotní potíže Havla. "Měl jsem v noci i ráno žaludeční a střevní potíže. Bohužel mi to vzalo dost sil a v rozjížďce se to projevilo, proto jsme ji jen tak projeli a šetřily síly na semifinále," řekl po závodě.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Žádné překvapení. Sportovcem roku se stala s rekordním náskokem Ester…

22.12.2018 00:14 Praha - V pátek večer se v pražském hotelu Hilton konal jubilejní 60. ročník vyhlášení ankety…

Basketbalistům Washingtonu nevyšla výměna, kvůli kurióznímu nedorozumění

15.12.2018 11:08 Vedení basketbalistů Washingtonu Wizards bylo podle zámořských médií připraveno vyměnit Kellyho…

MS ve florbalu: Češi na medaile nedosáhli. V souboji o bronz padli se…

09.12.2018 15:15 Praha - Po semifinálovém výprasku od Finů (2:7) chtěli čeští florbalisté uspokojit domácí publikum…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama