OH 2016: Představují se i moderní pětibojaři. V šermu skončil Svoboda osmý, Kodedová desátá

Rio de Janeiro - Do Letních olympijských her v Riu de Janeiro vstoupili první šermířskou disciplínou i moderní pětibojaři. Nejprve se představily ženy a tedy i čeeská reprezentantka Barbora Kodedová, jež nakonec v šermu skončila na desátém místě. Následně šermovali i muži a tam má Česko hned dvojí zastoupení Davida Svobodu, obhájce olympijského zlata z Her v Londýně, a Jana Kufa. Zatímco Kuf se po šermu umístil na třinácté příčce, Svoboda uzavírá první desítku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu

Zatímco soutěž žen pokračuje další disciplínou a to plaváním už v pátek, muži budou pokračovat po dni volnu (novince mužského moderního pětiboje) až v sobotu. I ženský moderní pětiboj má pro tyto hry ve svém itineráři novinku a to tzv. bonusové kolo v šermu, které navazuje na zmiňované plavání. Poté pak budou ženy absolvovat parkúr a během se střelbou.

Co se týče Davida Svobody, tak ten měl na planši následující bilanci: 21 vítězství a 14 proher. Na jeho konto mu tak proto přistálo 226 bodů. To Jan Kuf, který v červenci vyhrál celé mistrovství Evropy v Sofii s kordem v ruce dokázal devatenáctkrát vyhrát a šestnáctkrát prohrát a proto tak získal 214 bodů. Vítězem šermířské části se stal Alexandr Lesun z Ruska (28 výher a 7 proher), jenž získal celkem 268 bodů. Těch ještě navíc může být víc, jelikož dostane možnost ještě v tzv. diváckém bonusovém kole pod otevřeným nebem. Výsledky z této klasické soutěže by se ale nijak výrazně měnit neměly.

Po ženské šermířské klasické soutěži se nachází česká reprezentantka Kodedová, pro níž je to olympijská premiéra, na desátém místě s 220 body (20 výher a 15 proher).

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama