OH 2016: Do Česka míří další medaile. Pro bronz si dojel český čtyřkajak

Rio de Janeiro - Česká republika získala na Letních olympijských hrách v Riu de Janeiro již devátou medaili. Bronzovou totiž v sobotu získal český čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba a dokázali tak obhajit cenný kov této hodnoty z minulých Her v Londýně. Zlato putuje do Německa, stříbro pak berou Slováci.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu

Doba bronzová pro Českou republiku pokračuje i v rámci předposledního soutěžního dne na letošních Letních olympijských hrách v brazilském Riu de Janeiro. O již sedmý bronz se totiž postaral český čtyřkajak, jenž v sestavě Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba dojel na třetím místě a podařilo se jim tak obhajit stejný cenný kov z Her v Londýně. Pro Josefa Dostála to byl navíc druhý kov z těchtho Her, protože stříbro už má ze singlkajaku.

Ve finálovém závodě čtyřkajaků si pro zlato dojeli suverénním způsobem Němci Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff a Marcus Cross. Ti si pro nejcennější medaili dojeli skutečně způsobem start-cíl. Co se týče české posádky, tak ta figurovala už po polovině trati na třetí příčce a ve druhé polovině trati tak byl k vidění česko-slovenský souboj o stříbro. Těsně před cílem se zdálo, že by to mohlo z českého pohledu klapnout, nakonec se ze stříbra radují Slováci, jež měli v cíli na Čechy náskok 132 tisícin sekundy.

Ještě před tímto očekávaným finále, se jelo další finále, ve kterém se taktéž představila česká loď, jednalo se tentokrát o deblkanoe. O medaili v této disciplíně bojovala mimo jiné i dvojice Jaroslav Radoň, Filiip Dvořák. Ti však nakonec na kilometrové trati dojeli až na sedmé pozici. Přitom ze začátku se drželi s loděmi, které držely medailové pozice, ocitli se průběžně i na třetím místě, poté se ale propadli. "Tu trať jsme měli najetou, v polovině to bylo dobré, uvolněné, ale v druhé polovině jsme nedokázali zrychlit," řekl po závodě Radoň. Jeho kolega Dvořák si dává za vinu, že Češi z této disciplíny nevydolovali lepší výsledek. "Dneska jsem nepřidal k posádkovému výkonu ten díl práce, co se ode mě očekává a co jsem přidat měl, bohužel," uvedl. "V polovině jsem vytuhnul,"  dodal, při čemž Radoň ještě doplnil: "Já jsem vytuhnul dvacet metrů za ním."

Nejúspěšnějšími deblkanoisty tak byli nakonec Němci Sebastian Brendel a Jan Vandrey. Pro Brendela to byla mmochodem druhá zlatá medaile z Ria, vyhrál tu totiž ještě závod jednotlivců.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama