OH 2016: Švédsko slaví první cyklistické olympijské zlato, Nash si vylepšila pátým místem své umístění na OH

Rio de Janeiro - V sobotním programu Letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiro představily cyklistky na horských kolech a mezi nimi tedy i česká reprezentantka Kateřina Nash. Tato prachatická rodačka, která před závodem pomýšlela i na cenný kov, skončila nakonec na pátém místě, čímž tak zaznamenala svůj nejlepší výsledek pod pěti olympijskými kruhy. Pro zlato si dojela dvaadvacetiletá Švédka Jenny Rissvedsová, stříbro si bere Polsko zásluhou Maji Wloszczowské. Bronz pak získává Kanaďanka Catharine Pendrelová.

Přidejte svůj názor

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu
doporučujeme

Celý závod, jenž měl na programu šest okruhů (včetně zaváděcího) a jenž trval celkem hodinu a půl, si Rissvedsová vedla výtečně. Nejprve sice ze začátku nějaký čas vedla Švýcarka Indergandová, ovšem postupem času bylo na ni vidět, že přepálila a začala ztrácet. Dohnala ji trojice, ve které se vyskytovaly jejjí reprezentační kolegyně Neffová, Polka Wloszczowská a právě Švédka Rissvedsová. Následně se sen o medaili pro Švýcarsko rozplynul i Neffové, jež taktéž začala ztrácet na Švédku a Polku, které pak dlouhou dobu byly v čele závodu. V závěrečném kole se pak Rissvedsová rozhodla k rozhodujímu nástupu a s přehledem si dojela atuální světová šampionka do 23 let pro historické zlato pro švédskou cyklistiku.

Osmatřicetiletá česká reprezentantka Kateřina Nash se po celou dobu závodu držela v první desítce a to těsně pod stupněmi vítězů. V závěru pak ve skupince se dvěma Kanaďankami snižovala náskok vedoucí skupiny, nakonec postupně ztrácela a na bronz nedosáhla. Přesto měla v cíli radost z pátého místa, kterým si tak vylepšila své dosavadní olympijské umístění.

Cross country, OH 2016:

1. Rissvedsová (Švéd.) 1:30:15, 2. Wloszczowská (Pol.) -37, 3. Pendrelová -1:26, 4. Battyová (obě Kan.) -1:28, 5. Nash (ČR) -2:10, 6. Neffová (Švýc.) -2:28, 7. Davisonová (USA), 8. Indergandová (Švýc.) obě -3:12

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama