OH 2016: Celkem deset medailí pro Česko! Stříbro získal biker Kulhavý

Rio de Janeiro - V rámci posledního dne letošních Letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiro získala Česká republika svou poslední, celkem desátou medaili. Postaral se o ni horský cyklista Jaroslav Kulhavý, jemuž se sice nepodařilo obhajit čtyři roky staré zlato z Londýna, ale získal stříbro. Oproti posledním Hrám nestačil na Švýcara Nina Schurtera. Bronz pak získal Carols Coloma, který tak zařídil pro Špěnělsko jedinou medaili z cyklistických závodů pod pěti ruhy v Riu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu

Závodu se zúčastnil i jinak silničář Peter Sagan, jenž ovšem v minulosti na horských kolech taktéž závodil, nyní se k této disciplíně pod pšti kruhy po delší době vrátil. Začátek mu sice vyšel, když se po výtečném startu pohyboval v popředí startovního pole. Postupem času už se mu ale přestávalo dařit a mimo to u něj navíc nastal defekt předního kola a protože se v době vzniku tohoto technického problému nacházelo depo daleko, bylo tak jasné, že na solidní umístění může slovenský reprezentant zapomenout. Nakonec ani tento závod nedokončil.

A zatímco Sagan mohl mluvit o úspěšném startu, olympijský šampion z Londýna Jaroslav Kulhavý to měl přesně naopak. Zanedlouho se ale dostal do popředí a p většinu závodu byl k vidění na čele závodu ve dvojici s jeho největším soupeřem, se kterým o prvneství pod pěti kruhy bojoval i před čtyřmi lety, Švýcarem NInem Schurterem. Dlouhou dobu se pouze mezi sebou střídali ve vedení a udávali tak tempo závodu. Za nimi se nacházela španělsko-francouzská dvojice Carlos Coloma, Maxim Marotte, u které bylo jasné, že tady půjde spíše o bronzovou medaili. Co se týče zbývajících dvou českých reprezentantů Ondřeje Cinka a Jana Škarnitzla, tak ti postupně ztráceli (i dyž ze začátku to vypadalo nadějně i pro Cinka, jenž atakoval první desítku). Na Rio pak nebude v nejlepším vzpomínat ani dvojnásobný olympijský vítěz Julien Absolon.

V čele závodu pak přišla změna až v šestém předposledním okruhu. Právě na jeho začátku se rozhodl švýcarský reprezentant Schurter k nástupu a odjel tak Kulhavému, na nějž si dokázal nakonec vytvořit náskok 45 vteřin. Švýcar si tak celkem s přehledem dojel pro zlatou medaili, za ním pak dojel Kulhavý, který tak pro Česko vybojoval desátý cenný kov z těchto Her. Z bronzu se nakonec radoval Španěl Carlos Coloma.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama