OH 2016: Celkem deset medailí pro Česko! Stříbro získal biker Kulhavý

Rio de Janeiro - V rámci posledního dne letošních Letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiro získala Česká republika svou poslední, celkem desátou medaili. Postaral se o ni horský cyklista Jaroslav Kulhavý, jemuž se sice nepodařilo obhajit čtyři roky staré zlato z Londýna, ale získal stříbro. Oproti posledním Hrám nestačil na Švýcara Nina Schurtera. Bronz pak získal Carols Coloma, který tak zařídil pro Špěnělsko jedinou medaili z cyklistických závodů pod pěti ruhy v Riu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

XXXI. letní olympijské hry 2016 v Riu
doporučujeme

Závodu se zúčastnil i jinak silničář Peter Sagan, jenž ovšem v minulosti na horských kolech taktéž závodil, nyní se k této disciplíně pod pšti kruhy po delší době vrátil. Začátek mu sice vyšel, když se po výtečném startu pohyboval v popředí startovního pole. Postupem času už se mu ale přestávalo dařit a mimo to u něj navíc nastal defekt předního kola a protože se v době vzniku tohoto technického problému nacházelo depo daleko, bylo tak jasné, že na solidní umístění může slovenský reprezentant zapomenout. Nakonec ani tento závod nedokončil.

A zatímco Sagan mohl mluvit o úspěšném startu, olympijský šampion z Londýna Jaroslav Kulhavý to měl přesně naopak. Zanedlouho se ale dostal do popředí a p většinu závodu byl k vidění na čele závodu ve dvojici s jeho největším soupeřem, se kterým o prvneství pod pěti kruhy bojoval i před čtyřmi lety, Švýcarem NInem Schurterem. Dlouhou dobu se pouze mezi sebou střídali ve vedení a udávali tak tempo závodu. Za nimi se nacházela španělsko-francouzská dvojice Carlos Coloma, Maxim Marotte, u které bylo jasné, že tady půjde spíše o bronzovou medaili. Co se týče zbývajících dvou českých reprezentantů Ondřeje Cinka a Jana Škarnitzla, tak ti postupně ztráceli (i dyž ze začátku to vypadalo nadějně i pro Cinka, jenž atakoval první desítku). Na Rio pak nebude v nejlepším vzpomínat ani dvojnásobný olympijský vítěz Julien Absolon.

V čele závodu pak přišla změna až v šestém předposledním okruhu. Právě na jeho začátku se rozhodl švýcarský reprezentant Schurter k nástupu a odjel tak Kulhavému, na nějž si dokázal nakonec vytvořit náskok 45 vteřin. Švýcar si tak celkem s přehledem dojel pro zlatou medaili, za ním pak dojel Kulhavý, který tak pro Česko vybojoval desátý cenný kov z těchto Her. Z bronzu se nakonec radoval Španěl Carlos Coloma.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český paralympijský výbor v problémech. Odcestují paralympionici do Tokia?

12.11.2019 18:58 Čeští paralympionici se nacházejí ve stejné situaci, jako tomu bylo před osmi lety. Tehdy byl právě…

Podivné pravidlo: Trenér v USA byl potrestán kvůli příliš vysoké výhře…

03.11.2019 09:03 Trenér středoškolského týmu amerického fotbalu z předměstí New Yorku se v sobotu nemohl zúčastnit…

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama