Trumpovo zvolení snad neovlivní šance Los Angeles na pořádání olympijských her, věří atletka

Dauhá - Legendární americká sprinterka Allyson Felixová předstoupila před členy Mezinárodního olympijského výboru (MOV) s prosbou, aby při výběru pořadatele pro Letní olympijské hry 2024 nebrali v potaz zvolení Donalda Trumpa za prezidenta.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Po volbách se začaly objevovat hlasy, že Trumpovo vítězství může oslabit šance Los Angeles v hlasování o pořadatelství OH, jeho kontroverzní názory se totiž v mnoha ohledech neslučují s postoji MOV. Úspěšný republikánský kandidát o Bílý dům se vyjádřil o úmyslu postavit zeď na mexických hranicích, chce omezit zákony o potratech, nehodlá dodržovat dohodnuté smlouvy v oblasti klimatických změn a omezil by vstup muslimů na území Spojených států amerických.

Allyson Felixová, která se chlubí šesti zlatými medailemi z olympiád a je součástí kandidátského týmu Los Angeles, na oficiální prezentaci v Dauhá prohlásila: "Právě u nás skončily prezidentské volby a někteří z vás se mohou ptát, zda USA dodrží závazek k základním principům MOV. Mám pro vás jasnou zprávu – prosím, nezpochybňujte nás. Americká rozmanitost je naše největší síla. Na druhou stranu víme, že kulturní rozdílnost nelze podcenit. Možnost být rozmanitý představuje rozhodnutí, které zahrnuje všechna vyznání. Proto vidím Los Angeles jako ideální volbu pro LOH 2024, město reflektuje postoje olympijského hnutí."

Projev Felixové podpořil starosta Los Angeles Eric Garcetti, podle něj je LA připraveno hostit sportovce různých vyznání z celého světa.

O pořadateli Letních olympijských her 2024 se rozhodne příští rok v září na konferenci v Peru. Kromě LA ještě kandidují Paříž a Budapešť. Řím z kampaně odstoupil kvůli probíhajícím finančním problémům v zemi a proti kandidatuře Hamburku se v referendu vyjádřili jeho obyvatelé.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Kapitán evropských golfistů splnil slib a nechal se potetovat. Utrpení…

25.12.2018 19:40 Kapitán týmu Evropy v golfovém Ryder Cupu Thomas Björn splnil slib, který vyřkl na tiskové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama