Hlavou ruské atletiky se Isinbajevová nakonec nestala. Den před volbou odstoupila

Moskva - V době, kdy na ruský sport míří pozornost celého světa nejen kvůli dopingovému skandálu v ruské atletice, což byl důvod, proč se ruští atleti nemohli zúčastnit letošních srpnových Letních olympijských her v Riu de Janeiro, ale momentálně především kvůli v pátek zveřejněným novinkám nezávislého vyšetřování Světové antidopingové agentury WADA respektive její vyšetřovací komise vedenou Richardem McLarenem, se volí v Rusku hlava tamní atletiky. Původně se vybíralo ze tří kandidátů, neboť vedle dočasného šéfa ruské atletiky Dmitrije Šljachtina a Andreje Silnova, kandidovala na tento post i bývalá ruská atletická hvězda, tyčkařka Jelena Isinbajevová. Ta se ale pouhý den před samotnou volbou rozhodla odstoupit a tak je tedy již nyní jasné, že ruské atletice bude i nadále šéfovat zmiňovaný Šljachtin.

Přidejte svůj názor

Jelena Gadžijevna Isinbajevová, bývalá ruská tyčkařka

Právě on vyhrál pátetční hlasování, neboť mu na jeho konto přistálo hned 36 hlasů, což bylo o pět více, než kolik jich měl Silnov. Pro někdejšího atletického trenéra a nynějšího ministra sportu Samarské oblasti tak v příštích čtyřech letech nečeká jednoduchý úkol. Musí totiž očisti ruskou atletiku z dopingového skandálu, v rámci kterého se o tomto dni přišlo s informací, že v Rusku bylo zpětně usvdčeno z dopingu přes 1000 sportovců.

Samotné volby se nakonec nezúčastnila bývalá tyčkařka Jelena Isinbajevové, o které se v této souvislosti v médiích v mnulých dnech a týdnech hodně hovořilo, protože ale usoudila, že by mohla být ve střtu zájmů, den před vvolbou se rozhodla odstoupit z tohoto klání. Isinbajevová byla totiž během tohoto týdne jmenována do čela dozorčí rady Ruské antidopingové agentury RUSADA. Připomeňme, že tato dvojnásobná olympijská vítězka a světová rekordmanka letos ukončila svou kariéru poté, co kvůli plošnému potrestáni ruských atletů nemohla odcestovat do Ria de Janeira na olympiádu.

Ruská atletika v současnosti čelí obvinění, že samotný stát podporoval systematický doping, na což přišlo díky několika výpovědím samotných atletů a funkcionářů Světové antidopigové agentury WADA,  a i proto se Mezinárodní atletická federace IAAF rozhodla v listopadu loňského roku suspendovat ruský svaz atleti reprezentující Rusko se tak od té doby nemohou účastnit mezinárodních soutěží. Na závěr dodejme, že Šljachtin je v čele ruské atletiky od února tohoto roku, kdy musel na základě dopingového skandálu rezignovat jeho dlouholetý předchůdce Valentin Balachničev.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

17.01.2019 22:32 New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama