Cyklokrosařka Nash získala bronz na mistrovství světa

Bieles - Česká reprezentantka Kateřina Nash si na mistrovství světa v Lucembursku vyjela skvělé třetí místo. Devětatřicetiletá závodnice v cílovém spurtu odolala ataku Nizozemky Lucindě Brandové a vybojovala druhý bronz v kariéře na světových šampionátech.

Kateřina Nash

Nash, patřící do užší špičky, hned v úvodě závodu postihly komplikace. Na konci prvního kola měla defekt a než se stihla dopravit do depa, kde vyměnila kolo, nabrala značnou ztrátu na čelo.

Češka se ale nevzdala a vydala se na stíhací jízdu. Už ve třetím kolem se prokousala na dostřel nejlepší trojice. Po chybě Brandové, která na těžké trati spadla, se dokonce ocitla na třetí příčce v závěsu za vedoucí Mariaane Vosovou a Sanne Cantovou. Nizozemsko-belgická dvojice však nasadila vysoké tempo a Kateřině Nash se vzdálila.

V poslední kole diváci sledovali dva napínavé minisouboje. O bronz se dlouho přetahovaly Nash s Brandovou. Rozuzlení přinesla až cílová rovinka, na níž rodačka z Prachatic (příjmení Nash přijala po sňatku s americkým manželem) uhájila třetí místo a na cenný kov ze šampionátu dosáhla po šesti letech. Také bitva o zlato nabídla strhující vyvrcholení v závěrečných metrech. Mladá Cantová ve finiši porazila sedminásobnou mistryni Vosovou a poprvé v životě si vydobyla titul na MS.

Druhá česká reprezentantka Pavla Havlíková odstoupila ze závodu v první kole. Ve stoupání jí praskl rám a poroučela se na zem. Zklamaná Havlíkové svou pouť v Lucembursku zakončila odhozením stroje za ochrannou výseč. Při pádu si naštěstí nepřivodila vážnější zranění.

Mistrovství světa cyklokrosařů v Bielesu (Lucembursko)

Ženy - elite (15,55 km): 1. Cantová (Belg.) 43:06, 2. Vosová (Niz.) -1, 3. Nash (ČR), 4. Brandová (Niz.) obě -21, 5. Rochetteová (Kan.) -36, 6. Lechnerová (It.) -53, 7. Majerusová (Luc.) -1:21, 8. Van Loyová (Belg.) -1:25, 9. Brammeierová (Brit.) - 1:31, 10. Antonneauová (USA) -1:46, ...Havlíková (ČR) nedojela.

Související:

Právě se děje