V japonské Čibě obhájil loňskou výhru domácí pilot Jošihide Muroja (1:12) | video: Red Bull

Šonka na pobřeží Tokijského zálivu dosáhl nejrychlejšího finálového času, ale po dvousekundové penalizaci za chybný průlet čtvrtou bránou klesl na třetí místo. "Mám trochu smíšené pocity. Za normálních okolností bych byl velmi šťastný, být na pódium je výborné, jenže hloupá minela ve finálové čtyřce mě velmi mrzí," prozradil devětatřicetiletý Čech. Na první příčce celkového pořadí ho vystřídal Japonec Jošihide Muroja. Ten po dubnovém prvenství v San Diegu obhájil loňský triumf v Čibě a vede šampionát s 30 body.

Šonka, jenž opanoval úvodní podnik roku v Abú Zabí, je druhý za Murojou jen kvůli menšímu počtu výher. Bodů nasbírali oba stejně.

Životní úspěch v seriálu Red Bull Air Race si o víkendu vyletěl druhý Petr Kopfstein, na vítěze ztratil 558 tisícin sekundy. Karlovarský rodák si premiérově vychutnal oslavy na pódiu a vylepšil si maximum z Kalifornie, kde v dubnu doletěl šestý. "Neuvěřitelné. Dva Češi mezi prvními třemi je něco úžasného. Zúročila se naše tvrdá práce."

Další závod v termínu 1. a 2. července hostí maďarská Budapešť.

Red Bull Air Race 2017

Čiba (Japonsko): 1. Muroja (Jap.) 55,288, 2. Kopfstein -0,558, 3. Šonka (oba ČR) -1,245, 4. Dolderer (Něm.) -2,655.

Průběžné pořadí (po 3 z 8 závodů): 1. Muroja (Jap.) 30 bodů, 2. Šonka (ČR) 30, 3. Dolderer (Něm.) 23, 4. Kopfstein (ČR) 17.

– EuroZprávy.cz

Loading...
reklama