Jubilejní desátý triumf pro Váňu staršího coby trenéra. Na Velké pardubické tentokrát nebyl "žádný čas na prohru"

Pardubice - Jak už je to pravidlem, druhá říjnová neděle patřila dostihovému sportu a zvláště pak nejslavnějšímu dostihu na území České republiky Velké pardubické, jež měla na programu již svůj 127. ročník. Na start se sice v roli závodníka letos nepostavila žokejská legenda Josef Váňa starší, přesto to byl on, kdo se mohl nakonec radovat a to především proto, že do cíle doběhl jako první hnědák No Time To Lose s šestadvacetiletým jezdcem Janem Kratochvílem, pro kterého to byl tak první triumf na tomto slavném dostihu. Jako druhý se pak v cíli ocitl Felix de Giles, jenž byl pro změnu v sedle jiného hnědáka a to Urgenta de Gregaineho, jednoho ze tří francouzských koní.

Přidejte svůj názor

Dostihy - ilustrační foto
doporučujeme

Pro žokejskou legendu Josefa Váňu staršího, jenž v minulých letech dokázal získat osm  triumfů na Velké pardubické coby závodník, to letos naopak znamenalo jubilejní desáté vítězství v roli trenéra, jelikož hnědák No Time To Lose patří právě do jeho stáje. A zatímco se ze svého prvního triumfu z tohoto závodu mohl radovat Jan Kratochvíl, nešťastník Marek Stromský si musí na své první vítězství na Velké pardubické stále počkat, neboť tentokrát nedojel do cíle s Charme Lookem, jenž se už během závodu necítil vůbec dobře a tak ho nakonec Stromský musel zastavit.

Do závodu nezasáhl ani francouzský kůň, na němž měl původně závodit  Jan Faltejsek, Virtus d'Estruval, který ze závodní listiny vyškrtnut, navíc vedle toho Faltejska těsně před závodem chytly záda.

Během 6 900 metrů dlouhého závodu se na zemi ocitli nakonec poue tři jedzci, nejprve na Taxisově příkopu skončili koně Templář a Pareto, na následné Irské lavici pak svůj konec v dostihu našel další z francouzských koní přihlášených do závodu Songe d'Estruval. A tak tedy jediným koněm, který hájil francouzské barvy, byl v závodě Urgent de Gregaine, jenž poté dlouhou dobu vedl startovní pole a ještě na záčátku cílové rovinky se zdálo, že by mu triumf nemusel už nikdo vzít.

Za ním se ale do cíle hnaly dva koně patřící Josefu Váňovi a to No Time To Lose a Ange Guardian s Josefem Váňou mladším. Byl to nakonec prvně jmenovaný osmiletý hnědák, jenž nakonec udělal čest svému jménu a ukázal tak všem, že tuto neděli opravdu není "žádný čas na prohru" a doběhl tak pro dva miliony korun, jedž poputují do stáje Paragan.

Konečné výsledky 127. Velké pardubické steeplechase (6900 m, šestiletí a starší koně, dotace 5 000 000 Kč):

1. No Time To Lose (ž. Kratochvíl, tr. Váňa st., stáj Paragan)
2. Urgent de Gregaine (ž. De Giles)
3. Delight My Fire (ž. Lovén)
4. Zarif (ž. Bartoš)
5. Ange Guardian (ž. Váňa ml.)
Výrok: jistě 1 1/2 - 8 - 16 - 11 - 7.
Čas: 9:39,98.

Další dostihy:

I. Player (ž. Novák) - Mahony - Modřín,
II. Izynka (ž. Matuský) - Silk - Dunáta,
III. Medic (ž. Liška) - Nancy - Kornelius,
IV. Kindly Boy (ž. Novák) - Canton - Avec Charme,
V. Mirax (ž. Myška) - Marcus Aurelius - Waikita
VI. Vicody (ž. Bartoš) - Tzigane du berlais - Art and co,
VII. Loire (ž. Bartoš) - Theophilos - Taran

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama