ME v atletice: Běžkyně Vrabcová-Nývltová dokázala překonat český rekord a získala bronz!

Berlín - Česká atletická výprava se v rámci letošního mistrovství Evropy v atletice v Berlíně může radovat ze zisku dalšího cenného kovu. V neděli se tak stalo díky běžkyni Evě Vrabcové-Nývltové, která si na maratonské trati doběhla pro bronzovou medaili, přičemž lepší už byly pouze Běloruska Volha Mazuronaková a Francouzka Clémence Calvinová. Protože česká reprezentantka doběhla do cíle po 2 hodinách, 26 minutách a 31 sekundách, znamená to, že tak překonala český rekord, jenž tak vylepšila skoro o půl minuty. Je to tedy tak třetí medaile po dvou stříbrných medailích, které získaly v minulých dnech oštěpařka Nikola Ogrodníková a chodkyně Anežka Drahotová.

Přidejte svůj názor

Atletika

Od samotného začátku závodu se pohybovala bývalá lyžařka a nyní atletická vytrvalkyně Eva Vrabcová-Nývltová v čele startovního pole, ovšem ani jednou nechtěla během závodu jít na úplné čelo a udávat tak tempo svým soupeřkám. Tuhle práci přenechávala jiným.

Například Bělorusce Mazuronakové, která ale během závodu musela řešit nečekaný zdravotní problém a to krev, která se jí spustila z nosu. Dlouho tak běžela se zakrvaveným obličejem i dresem, tuto krizi ovšem favorizovaná Běloruska dokázala zažehnat a problém vyřešit vodou a houbičkami z občerstvovacích stanic. Nakonec to byla právě tato závodnice, která se pak po zbytek závodu postarala o udávání tempa třem nejbližším pronásledovatelkám, kterými byly francouzsko-česká dvojice Calvinová, Vrabcová-Nývltová.

K tomuto triu se opakovaně chtěla přibližovat i další z běloruských reprezentantek Demancevičová, jenže ta v době, kdy do cíle zbývalo posledních sedm kilometrů, nakonec odpadla a věděla, že na medaili z tohoto závodu nedosáhne.

Závodnice byly na maratonské trati už dvě hodiny a 15 minut, když se Mazuronaková rozhodla odhodit svou pokrývku hlavy, což bylo předehrou toho, co následovalo. Utrhla se totiž od svých soupeřek a zatímco na zrychlení jejího tempa dokázala zareagovat Francouzka Calvinová, pro Vrabcovou-Nývltovou už to byl těžký úkol. I tak je ale zisk bronzu pro bývalou lyžařku velikým úspěchem, navíc okeřeněný vylepšeným českým rekordem.

První skončila Běloruska Mazuronaková, přičemž cílovou pásku protnula o osm vteřin dříve, než druhá Francouzka Calvinová.

Mistrovství Evropy v atletice v Berlíně:

Ženy - maratón:

1. Mazuronaková (Běl.) 2:26:22
2. Calvinová (Fr.) 2:26:28
3. Vrabcová Nývltová (ČR) 2:26:31 - český rekord
4. Damancevičová 2:27:44
5. Ivanovová (obě Běl.) 2:27:49
6. Dossenaová (It.) 2:27:53

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MS ve florbalu: Češi na medaile nedosáhli. V souboji o bronz padli se…

09.12.2018 15:15 Praha - Po semifinálovém výprasku od Finů (2:7) chtěli čeští florbalisté uspokojit domácí publikum…

Máte rádi sportovní sázení: Díky těmto radám přestanete prohrávat

21.11.2018 16:48 Kurzové sázky jsou už dlouhodobě na vrcholu oblíbenosti. Není se čemu divit, jedná se ještě do…

Zlato je doma: Martin Šonka je mistr světa Red Bull Air Race

19.11.2018 12:17 Martin Šonka je mistrem světa letecké série Red Bull Air Race.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama