ME v atletice: Běžkyně Vrabcová-Nývltová dokázala překonat český rekord a získala bronz!

Berlín - Česká atletická výprava se v rámci letošního mistrovství Evropy v atletice v Berlíně může radovat ze zisku dalšího cenného kovu. V neděli se tak stalo díky běžkyni Evě Vrabcové-Nývltové, která si na maratonské trati doběhla pro bronzovou medaili, přičemž lepší už byly pouze Běloruska Volha Mazuronaková a Francouzka Clémence Calvinová. Protože česká reprezentantka doběhla do cíle po 2 hodinách, 26 minutách a 31 sekundách, znamená to, že tak překonala český rekord, jenž tak vylepšila skoro o půl minuty. Je to tedy tak třetí medaile po dvou stříbrných medailích, které získaly v minulých dnech oštěpařka Nikola Ogrodníková a chodkyně Anežka Drahotová.

Přidejte svůj názor

Atletika
doporučujeme

Od samotného začátku závodu se pohybovala bývalá lyžařka a nyní atletická vytrvalkyně Eva Vrabcová-Nývltová v čele startovního pole, ovšem ani jednou nechtěla během závodu jít na úplné čelo a udávat tak tempo svým soupeřkám. Tuhle práci přenechávala jiným.

Například Bělorusce Mazuronakové, která ale během závodu musela řešit nečekaný zdravotní problém a to krev, která se jí spustila z nosu. Dlouho tak běžela se zakrvaveným obličejem i dresem, tuto krizi ovšem favorizovaná Běloruska dokázala zažehnat a problém vyřešit vodou a houbičkami z občerstvovacích stanic. Nakonec to byla právě tato závodnice, která se pak po zbytek závodu postarala o udávání tempa třem nejbližším pronásledovatelkám, kterými byly francouzsko-česká dvojice Calvinová, Vrabcová-Nývltová.

K tomuto triu se opakovaně chtěla přibližovat i další z běloruských reprezentantek Demancevičová, jenže ta v době, kdy do cíle zbývalo posledních sedm kilometrů, nakonec odpadla a věděla, že na medaili z tohoto závodu nedosáhne.

Závodnice byly na maratonské trati už dvě hodiny a 15 minut, když se Mazuronaková rozhodla odhodit svou pokrývku hlavy, což bylo předehrou toho, co následovalo. Utrhla se totiž od svých soupeřek a zatímco na zrychlení jejího tempa dokázala zareagovat Francouzka Calvinová, pro Vrabcovou-Nývltovou už to byl těžký úkol. I tak je ale zisk bronzu pro bývalou lyžařku velikým úspěchem, navíc okeřeněný vylepšeným českým rekordem.

První skončila Běloruska Mazuronaková, přičemž cílovou pásku protnula o osm vteřin dříve, než druhá Francouzka Calvinová.

Mistrovství Evropy v atletice v Berlíně:

Ženy - maratón:

1. Mazuronaková (Běl.) 2:26:22
2. Calvinová (Fr.) 2:26:28
3. Vrabcová Nývltová (ČR) 2:26:31 - český rekord
4. Damancevičová 2:27:44
5. Ivanovová (obě Běl.) 2:27:49
6. Dossenaová (It.) 2:27:53

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Írán vydal zatykač na boxerku, při zápasu nebyla v hidžábu

17.04.2019 15:48 Čtyřiadvacetiletá Sadaf Chádemová, která v sobotu nastoupila jako první Íránka do oficiálního…

Zemřel legendární fanoušek Jamada, byl na všech olympiádách od roku 1964

25.03.2019 09:51 Zemřel legendární japonský fanoušek Naotoši Jamada, který byl od roku 1964 na všech letních…

Válka pohlaví. Mexické ženy bojují za rovnoprávnost i v ringu

24.03.2019 15:05 S maskami na obličejích a v pestrobarevných oděvech se ženy chystají utkat se s bojovníky mnohem…

Masakr v Christchurch zasáhl i do sportu: Ragbyoví "Křižáci" možná změní…

19.03.2019 14:17 Špičkový novozélandský ragbyový klub Canterbury Crusaders po nedávné střelbě v mešitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama