Na Kontinentálním poháru v Ostravě se představí čtyři Češi. Vedle Ogrodníkové i Staněk s Vrzalovou a Vadlejchem

Praha - Sotva jedna velká atletická akce skončila, už se svět připravuje na další. A tu bude zanedlouho hostit Ostrava. Právě ta totiž přivítá špičkové atlety a atletky současnosti z celého světa v rámci Kontinentálního poháru, který se bude konat 8. a 9. září. A už nyní se ví, že za Evropu budou závodit i čtyři česká jména. Zatímco oštěpařka Nikola Ogrodníková, která na v neděli skončivším letošním mistrovství Evropy v Berlíně vybojovala stříbrnou medaili, se na Kontinentální pohár přímo kvalifikovala, další tři reprezentanti měli štěstí, že je Český atletický svaz na nadcházející akci donominoval tzv. divokou kartou. Právě takové štěstí měla trojice koulař Tomáš Staněk, mílařka Simona Vrzalová a oštěpař Jakub Vadlejch.

Přidejte svůj názor

Atletika

Že se v Ostravě bude druhý zářijový víkend skutečně na co dívat, to už je jasné z toho, že jenom za Evropu budou bojovat ve svých disciplínách poslední mistři vicemistři Evropy, které vzešly ze zmiňovaného berlínského šampionátu. A protože má pořadatelská země právo udělit pro své reprezentanty tři divoké karty, Česká republika tak samozřejmě učinila a rozhodla tak, že se Kontinentálního poháru mimo jiné zúčastní i koulař Tomáš Staněk, jenž v Berlíně skončil na čtvrtém místě.

Kromě něj pak divokou kartu dostala i mílařka Simona Vrzalová, která pro změnu ve své disciplíně v Berlíně skončila na výtečném pátém místě, a oštěpař Jakub Vadlejch. Jak prozradilo samotné vedení Českého atletického svazu, bylo by rádo, kdyby se Kontinentálního poháru zúčastnila i výškařka Michaela Hrubá, která si v německé metropoli pro změnu vylepšila svůj osobní rekord a nakonec se umístila na konečné šesté pozici.

"Tomáš Staněk se Simonou Vrzalovou byli navrhnuti svazem podle nejlepších umístění na mistrovství Evropy. Jakub Vadlejch předpokládáme, že dokáže týmu Evropy výrazně pomoci v bodovém zisku. Výšku žen nám Evropská atletika nedovolila obsazovat," uvedl konkrétně Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu, který je však zároveň i šéfem organizačního výboru.

Pro obě české atletky, které budou v září v Ostravě oblékat ve svých disciplínách evropský dres (tedy jak pro Ogrodníkovou, tak pro Vrzalovou), je radost, že budou na takovéto prestižní akci závodit před domácím publikem. Navíc Ogrodníková spolu s Vzalovou jsou v Ostravě jako doma. "Jsem ráda, že půjde o jiný typ soutěže, než na jaký jsme zvyklé. Těším se, že s Christin (Hussongovou) vytvoříme skvělou dvojici pro Evropu, a věřím, že předvedu kvalitní výkon," řekla stříbrná oštěpařka. Mílařka Vrzalová je pak ze zisku divoké karty šokována. "Je to největší závod, který může být kromě olympiády. Hrozně se těším. Každopádně doufám, že si spravím náladu po mistrovství Evropy," okomentoval pak svou účast na nadcházející akci koulař Staněk.

Dodejme, že vedle Evropy své týmy do Ostravy přivezou i další kontinenty. Konkrétně tak učiní Amerika, Afrika a společný tým pak bude mít Asie a Oceánie. Každý z těchto kontinentů vyšlou do Ostravy do každé disciplíny dva závodníky a závodnice.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Faltejsek se stal vítězem Velké pardubické. Popáté vyhrál nejtěžší dostih…

14.10.2018 17:55 Pardubice - Již 128. ročník nejtěžšího dostihového závodu v Evropě, tedy Velké pardubické se konal…

Češi mají na svém kontě rekord, inspirovala je událost z roku 1876

11.10.2018 20:42 Dvojice českých veslařů po více než 800 kilometrech dorazila po Vltavě a Labi z Prahy do Hamburku.…

Jak vidí koně? Analýza je překvapivá. Závodiště zřejmě změní barvy překážek

11.10.2018 07:38 Britská dostihová závodiště zřejmě změní barvy překážek, jež jsou nyní natřeny oranžově. Tato barva…

Tým uprchlíků bude startovat i na olympiádě v Tokiu. MOV už vytipoval…

10.10.2018 10:19 Olympijských her v Tokiu se zúčastní stejně jako v Riu de Janeiro tým uprchlíků. Na žádost předsedy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama