Kde uvidíme exrychlobruslařku Erbanovou? Co takhle drahová cyklistika?

Praha - Bronzová olympijská medailistka z letošních Her, již bývalý rychlobruslařka Karolína Erbanová by mohla být k vidění zanedlouho na jiném sportovním kolbišti. Sportovkyně, která kvůli údajnému nátlaku ze strany reprezentačního kouče Petra Nováka skončila ve svých 25 letech svou kariéru rychlobruslařky, totiž podle serveru iRozhlas.cz uvažuje stát se součástí dráhové cyklistiky. Alespoň o tom jednají zástupci ASC Dukla a hlavní trenér brněnských dráhařů Svatopluk Buchta, jenž tuto informaci taktéž potvrdil. „Karolína Erbanová si vybrala, že nejideálnější by byla dráhová cyklistika, došla ke specialistům, což je dráha v Brně, jestli by to u nich mohla vyzkoušet,“ řekla pro iRozhlas.cz mluvčí ASC Dukla Ivana Roháčková.

Přidejte svůj názor

Karolína Erbanová, bývalá rychlobruslařka a budoucí dráhová cyklistka?

Pokud jde o reakci na tuto situaci od samotné Karolíny Erbanové, ta zatím nepřišla. Jak však prozrazují zástupci ASC Dukla, Erbanová přemýšlela i o dalších odnožích vcyklistického sportu, tedy nejenom o dráhové cyklistice. „Dráhový sprint je pro ni vzdálená hudba jako pro mě rychlobruslení. Naznačili jsme jí, co by ji čekalo, a do 30. září by se měla rozhodnout, kam chce kariéru směřovat dál. Pokud by to klaplo, tak bychom začali spolupracovat od 1. 10,“ řekl k průběhu jednání s ASC Dukla Svatopluk Buchta, hlavní trenér dráhových cyklistů.

Spojení kola bruslí s dlouhými noži není nikterak výjimečné. Zná to velmi dobře Clara Hughesová, Sven Kramer i Martina Sáblíková, která mohla dokonce na posledních Letních olympijských hrách v cyklistice i reprezentovat, nebylo jí to ale nakonec dovoleno. „Svalovou koordinací jsou to velmi podobné sporty. Vím, že v Nizozemsku jezdila dost na kole, takže cyklistka to je. Ale jízdu na dráhovém kole a na velodromu by se musela učit,“ vysvětluje mimo jiné Buchta, proč tomu tak může být.

V případě, že by přestup do světa dráhové cyklistiky Karolíně Erbanové klapl, mohla by se v Brně setkat s hlavními hvězdami týmu dráhových cyklistů Pavlem Kelemenem a Tomášem Bábkem, mistry Evropy v keirinu.

Svatopluk Buchta si je vědom, že nebude pro Erbanovou jnic jednoduchéh, dostat se do života dráhových cyklistů a aby setak stala součástíé její elitry, bude jí to určitě trvat. „Uvidíme, jak se adaptuje na pevný převod. Jak bude zvládat klopení atd. Rozjezdu té nové kariéry bych dal rok, aby si to všechno sedlo. Ale to musí mít opravdu chuť a velmi tvrdě pracovat,“ řekl Svatopluk Buchta, jenž už pomalu tuší, kde by mohlo být Erbové místo v jejím možném novém sportu. „Sprint těžko, keirin těžko, to jsou kontaktní disciplíny. Ale třeba týmový sprint, kde se jede na dvě kola, nebo 500 metrů s pevným startem, to bych viděl jako začátek, kam by se to dalo směřovat. A po získání zkušeností pojďme dál.“

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Faltejsek se stal vítězem Velké pardubické. Popáté vyhrál nejtěžší dostih…

14.10.2018 17:55 Pardubice - Již 128. ročník nejtěžšího dostihového závodu v Evropě, tedy Velké pardubické se konal…

Češi mají na svém kontě rekord, inspirovala je událost z roku 1876

11.10.2018 20:42 Dvojice českých veslařů po více než 800 kilometrech dorazila po Vltavě a Labi z Prahy do Hamburku.…

Jak vidí koně? Analýza je překvapivá. Závodiště zřejmě změní barvy překážek

11.10.2018 07:38 Britská dostihová závodiště zřejmě změní barvy překážek, jež jsou nyní natřeny oranžově. Tato barva…

Tým uprchlíků bude startovat i na olympiádě v Tokiu. MOV už vytipoval…

10.10.2018 10:19 Olympijských her v Tokiu se zúčastní stejně jako v Riu de Janeiro tým uprchlíků. Na žádost předsedy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama