Faltejsek se stal vítězem Velké pardubické. Popáté vyhrál nejtěžší dostih Evropy, tentokrát s francouzským nováčkem

Pardubice - Již 128. ročník nejtěžšího dostihového závodu v Evropě, tedy Velké pardubické se konal na pardubickém závodišti jako tradičně každý rok o druhé říjnové neděli. Před tímto ročníkem se hodně mluvilo o tom, že v závodě se sice neobjeví v sedle "No Time To Loose" Jan Kratochvíl, se kterým původně zamýšlel tento žokej obhájit loňské vítězství, nakonec ale místo něj do sedla tohoto koně usedl Josef Váňa mladší. Ani jeho otec se na startu neobjevil, neboť již před časem oznámil Váňa starší, že kvůli zdraví nakonec 128. ročníku nezúčastní. Dostihová legenda tak mohla sledovat jak popáté triumfuje na pardubickém závodišti žokej Jan Faltejsek, který tentokrát dokázal triumfovat s francouzským nováčkem nesoucí jméno "Tzigane Du Berlais". Po předešlých triumfech s koňmi jakými byly klisna Orphee des Blins či valach Charme Look se pomalu otřásá rekord v podobě osmi vítězstvích ve Velké pardubické, jež má v drežení již zmiňovaný Josef Váňa starší. Věčný smolař Marek Stromský tentokrát seděl v sedle Hegnuse a i tentokráte se musí spokojit s druhým místem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dostihy
doporučujeme

Celkem šest koní bylo v závěru blízko k tomu, aby se mohly radovat z triumfu na 128. Velké pardubické. Nakonec to ale byl hnědák Tzigane Du Berlais, jenž si to cválal v cílové rovince vnějškem, za ním pak do cíle dorazili postupně Hegnus, Stretton a Zarif. Ribelino, který vyhrál tento závod před třemi lety, přeťal pomyslnou cílovou pásku až jako jedenáctý a byl tak posledním koněm, který do cíle zaběhl. Během závodu totiž dvacetičlenné sportovní pole značně prořídlo, především se tak dělo po Taxisově příkopu, kde skončili čtyři jezdci včetně například žokeje Bartoše.

"Vyhrávám tady, protože dostávám dobré koně, a tohle je hodně dobrý kůň. Věřil jsem, že je to správná volba. Trochu jsem měl strach z půdy, ale on pak dobře zasprintoval," odpověděl tak mimo jiné Faltejsek v cíli České televize čím to je, že ať už jakéhokoli koně dostane, dokáže s ním triumfovat, jak se mu to v posledních letech často daří.

Překážkový dostih Velká pardubická steeplechase (6900 m, šestiletí a starší koně, dotace 5 000 000 Kč):

1. Tzigane Du Berlais (ž. Faltejsek, tr. Tůma, stáj Dr. Charvát)
2. Hegnus (ž. Stromský)
3. Stretton (ž. Garner)
4. Zarif (ž. Romano)
5. No Time To Lose (ž. Váňa ml.)
6. Ange Guardian (ž. Kousek)

Výrok: jistě 3 - hlava - 2 1/2 - 2 1/4 - 4.
Čas: 9:05,56.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masakr v Christchurch zasáhl i do sportu: Ragbyoví "Křižáci" možná změní…

19.03.2019 14:17 Špičkový novozélandský ragbyový klub Canterbury Crusaders po nedávné střelbě v mešitách v…

Mlátička v poutech. Conor McGregor byl zatčen, fanouškovi rozšlapal telefon

12.03.2019 10:47 Slavný bojovník MMA Conor McGregor byl v pondělí zatčen v Miami poté, co zničil telefon fanouškovi,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama