Světová antidopingová agentura uspěla. Od Ruska dostala potřebná data

New York - Žádala o ně podruhé. Nyní Světová antidopingová agentura (WADA) s žádostí uspěla a může tak jít o průlom v kauze podezření z ruského dopingu. Řeč je o datech z moskevské laboratoře, která by mohla vnést nové světlo do vleklého zmiňovaného případu. Po jejich důkladném prověření může WADA sáhnout k sankcím na jednotlivé ruské sportovce. Stejně tak je ve hře i to, jak to bude dál s Ruskou antidopingovou agenturou (RUSADA).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ruská vlajka

Právě RUSADA byla suspendována kvůli podezření na systematický doping v Rusku, který měl fungovat v době před Zimními olympijskými hrami 2014 v Soči a to tři roky do září loňského roku. Už jednou odborníci WADA o data z Moskvy žádali, leč neúspěšně. Tentokrát je už ale mají. "Je to významný průlom pro čistý sport. Děláme skutečné pokroky," řekl k aktuálnímu vývoji Craig Reedie, tedy samotný šéf WADA.

Data z moskevské laboratoře obsahují pro WADA důležité údaje z let 2012 až 2015, tedy z doby, kdy měl být v Rusku systematický doping řízený státem prováděn. Některé případy z té doby mělo ale Rusko utajovat.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný boxer Pacquiao se bil v ringu, zloději mu mezitím vykradli dům

22.01.2019 09:28 Boxerovi Mannymu Pacquiaovi se vloupali do domu v Los Angeles, s největší pravděpodobností v době,…

Turecko chce mezinárodní zatykač na basketbalistu NBA, kritizuje Erdogana

16.01.2019 17:51 Turecké úřady požadují vydání mezinárodního zatykače na basketbalistu NBA Enese Kantera, jenž je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama