Kličko zdolal "Tygra" Thompsona a dál vládne světovému boxu

Bern - Ukrajinský boxer Vladimir Kličko obhájil v sobotu ve švýcarském Bernu tituly mistra světa organizací WBA, WBO, IBF, IBO a titul Ring magazine v těžké váze, když porazil Američana Tonyho Thompsona v šestém kole K.O., což bylo už jeho jednapadesáté v kariéře.

371

Šestatřicetiletý Vladimir Kličko obhajoval své čtyři tituly mistra světa. Jeho soupeřem byl čtyřicetiletý Thompson. Boj byl brán jako Thompsonova odveta, jelikož téměř přesně před čtyřmi roky v jejich prvním vzájemném duelu nezvládl americký boxer vzdorovat déle než jedenáct kol, to chtěl nyní změnit. Naposledy Kličko obhájil své tituly na začátku března v Düsseldorfu, kdy porazil Francouze Jeana-Marca Mormecka ve 4. kole K.O., což bylo už jeho padesáté v kariéře.
 
Proti Thompsonovi, který má, podobně jako Kličko, téměř dva metry, to neměl ukrajinský favorit v úvodu tak snadné. Američan navíc boxuje v obráceném gardu. Po úvodním oťukávací kole se ve druhém Kličko dvakrát vydal do razantního útoku. Postupně se osměloval také Thompson, ale své náznaky úderů většinou nedotáhl, naopak více přesných zásahů si připisoval Ukrajinec. V pátém kole byl Thompson dokonce počítán.
 
Kličko pokračoval ve své ofenzivě a na konci šestého kola Thompsona definitivně sestřelil. Ukrajinský boxer si připsal už jednapadesáté K.O. v kariéře v jednašedesátém duelu, stále má na kontě jen tři porážky. Naopak právě třetí prohru v kariéře si do bilance připsal v sedmatřicátém duelu Thompson.

Témata: Box

Zemřel bývalý předseda Mezinárodního olympijského výboru Jaques Rogge

29.08.2021 19:30 Samotný Mezinárodní olympijský výbor (MOV) na svých webových stránkách v neděli zveřejnil smutnou…

Pražský maraton se kvůli omezením nepoběží ani v říjnu

23.08.2021 17:47 Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé…

Související:

Právě se děje

reklama