OH 2012: Skifař Synek vyzrál na dopingové komisaře a vyráží do Londýna

Praha - Skifař Synek vyráží v úterý na olympijské hry do Londýna, jednu z největších českých medailových nadějí potrápili ještě těsně před odletem dopingoví komisaři, díky nové fintě však zvládl kontrolu bez potíží.

Ilustrační fotografie

"Balil jsem až teď ráno a měl jsem návštěvu dopingových komisařů. Docela mě zdrželi, ale povedlo se, a pak už jsem tam ty věci jen naházel. Co nemám, to nepotřebuju, tím se řídím," smál se devětadvacetiletý majitel olympijského stříbra z Pekingu a mistr světa z roku 2010.

Veslař jeho formátu je na dopingové kontroly zvyklý, v olympijském roce jich absolvoval hodně. "Přišli dvakrát, až třikrát do měsíce. Teď za poslední měsíc jsem měl čtyři kontroly," vypočítal Synek. "Je to běžné, když nic nezobete, hrknout ve vás nemůže. Ale je to spíš nepříjemné, jako třeba dnes, když se vám to nehodí, spěcháte, někam potřebujete, a musíte zůstat s nimi," vysvětlil.

Synek prý míval s poskytnutím vzorku moči velké problémy. "Naštěstí mám teď novou fintu. Dostal jsem od kamaráda radu, jak to urychlit. Představuju si, jak hasiči hasí velký oheň, a fakt to funguje. Vždycky to jde," pochválil si.

Zemřel bývalý předseda Mezinárodního olympijského výboru Jaques Rogge

29.08.2021 19:30 Samotný Mezinárodní olympijský výbor (MOV) na svých webových stránkách v neděli zveřejnil smutnou…

Pražský maraton se kvůli omezením nepoběží ani v říjnu

23.08.2021 17:47 Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé…

Související:

Právě se děje

reklama