Pavel Maslák je podruhé mistrem Evropy

Göteborg – V závodu na 400 metrů nemá český běžec Pavel Maslák opět konkurenci. Ve Švédsku si přitom časem 45,66 sekund nejen zajistil zlatou medaili, ale rovněž vylepšil české maximum.

Pavel Maslák, český atlet, sprinter, orientující se hlavně na běh na 200 metrů a běh na 400 metrů. V současné době (2012) drží dva české rekordy a to na 200 m - 20,59 a 400 m - 44,91.
doporučujeme

Svůj zlatý výsledek z Helsinek dokázal Maslák srazit o 48 setin sekundy a v halových podmínkách patří v aktuální sezóně k absolutní špičce. Není nicméně jediným, kdo v Göteborgu uspěl.

Ve štafetě na 4x400 metrů totiž nejprve obsadily bronzovou příčku ženy a následně si pro stejně cenný kov doběhli taky muži. Těm nicméně k zisku medailí  nemálo pomohly zmatky kolem určování vítěze.

Nechybělo mnoho a z bronzu se radovali rovněž čtvrtkaři, kteří sice obsadili čtvrté místo, ale po diskvalifikaci Britů se posunuli o příčku výš. Bohužel, ostrované uspěli s protestem a na Čechy tak zbyla pouze medaile bramborová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se oficiálně přihlásilo na ZOH v Pekingu, dokumenty podepsal i Zeman

12.05.2021 15:04 Aktualizováno Česko je přihlášené na zimní olympijské hry 2022 v Pekingu. Předseda Českého olympijského výboru …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama