V cyklistickém světě se schyluje k pořádnému skandálu

Madrid – Španělský lékař Eufemiano Fuentes, který se aktuálně před soudem zodpovídá z podezření z napomáhání k dopingu rozčeřil stojaté vody cyklistiky. Je prý ochotný jmenovat své klienty.

Michael Rasmussen, je dánský cyklista, dvojnásobný vítěz vrchařské soutěže Tour de France a jezdec vyloučený vlastním týmem z prvního místa celkového průběžného pořadí stejného závodu v roce 2007. Silniční cyklistice se začal věnovat po úspěšné kariéře na horských kolech a vybudoval si pověst závodníka, který dokáže vyhrávat těžké vrchařské etapy po dlouhých samostatných únicích.
doporučujeme

Doslova se nechal slyšet, že byť nevěří tomu, že by jím poskytnuté informace mohli komukoliv pomoci ve vyšetřování, bude-li si to soud přát vyjde mu ve všem vstříc a do konce dá všanc i kompletní seznam svých pacientů.

Celá kauza se přitom točí kolem zátahu z roku 2006, kdy byla na jeho soukromé klinice zabavena řada krevních balíčků s nadměrným množstvím takzvaného EPA, jež sportovci využívají k zvyšování výkonu.

Mezi jeho „klienty" přitom kromě cyklistů patřili i fotbalisté a atleti, a ti všichni se teď bojí co všechno by mohlo vyplavat na povrch. Fuentes si nicméně nadále trvá na tom, že nikomu dopovat nepomáhal.

Témata: Cyklistika
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se oficiálně přihlásilo na ZOH v Pekingu, dokumenty podepsal i Zeman

12.05.2021 15:04 Aktualizováno Česko je přihlášené na zimní olympijské hry 2022 v Pekingu. Předseda Českého olympijského výboru …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama