Tiger Woods je zpátky na vrcholu

Orlando – Po víc jak dvou letech se nejslavnější golfista vrátil na první místo světového žebříčku a opět se může radovat z pozice jedničky.

371

Z té sesadil Roryho McIlroye, kterému se poslední dobou vůbec nedaří. Naopak Woods jako by konečně našel vnitřní klid. V aktuálním kalendářním roce vyhrál už tři turnaje ze série PGA a celkově nastřádal 77 triumfů. Na pokoření rekordu mu chybí ještě pět vítězství.

Zatím se proto musí spokojit pouze s tím, že jako vůbec první hráč dokázal na jednom turnaji (a to právě na Arnold Palmer Invitational v Orlandu) vyhrát osmkrát v řadě. Vítězství se ovšem nerodilo snadno.

Od třetího kola si sice Woods držel vedení o tři rány, jenže soupeři mu nehodlali nechat nic zadarmo a pustili se do zběsilé stíhací jízdy. Nejblíže se asi dostal Američan Rickie Fowler, který však ke konci míček dvakrát poslal do vody a propadl se.

Návratu na trůn proto Woodsovi už nikdo zabránit nedokázal a ten se tak kromě prvenství mohl radovat rovněž ze zisku milionové prémie.

Témata: Woods, Tiger

Česko se oficiálně přihlásilo na ZOH v Pekingu, dokumenty podepsal i Zeman

12.05.2021 15:04 Aktualizováno Česko je přihlášené na zimní olympijské hry 2022 v Pekingu. Předseda Českého olympijského výboru …

Související:

Právě se děje