Isinbajevová končí. Naposledy bude soutěžit na MS v Moskvě

Moskva – Světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová se rozhodla skončit svoji aktivní sportovní kariéru. Dvojnásobná olympijská vítězka tak učiní po skončení domácího světového šampionátu, který začíná 10. srpna.

Jelena Gadžijevna Isinbajevová, ruská atletka, skokanka o tyči. Je první a dosud jedinou ženou, která v historii pokořila hranici 5 metrů v této disciplíně. Je dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Na letních olympijských hrách 2004 v Athénách i na olympiádě v Pekingu vytvořila nové světové rekordy. V Athénách 491 cm,[1] v Pekingu 505 cm.[2] 28. srpna 2009 posunula na Zlaté lize ve švýcarském Curychu hodnotu světového rekordu na 506 cm.
doporučujeme

"Na mistrovství světa moje kariéra na sto procent skončí. Bude to pro mě nostalgický okamžik a já se pokusím předvést vše, co umím," řekla Isinbajevová ruským médiím hned poté co získala domácí titul výkonem 475 cm.

Jednatřicetiletá tyčkařka vedle dvou zlatých medailí z Olympiád v Aténách a Pekingu, vybojovala i stejný počet titulů z Mistrovství světa. V roce 2005 jako první žena překonala pětimetrovou hranici.

Právě v Moskvě Isinbajevová odstartovala svoji fenomenální kariéru, když zde v roce 1998 vyhrála světové hry mládeže.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemiolog Fauci má vlastní baseballovou kartičku. Slavnostní nadhoz mu…

25.07.2020 12:22 Elitní americký epidemiolog Anthony Fauci se ve své úctyhodné kariéře dočkal dalšího úspěchu, ne…

Prezident MOV Bach nechce olympijské hry v Tokiu bez diváků

16.07.2020 10:17 Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach neuvažuje o tom, že by se olympijské hry v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama