Usain Bolt spořádal během olympiády v Pekingu 1000 kuřecích nugetek

Londýn – Jamajský sprinter Usain Bolt vydá v nejbližší době svojí autobiografii. V ní, podle britského deníku The Independent, slavný Jamajčan píše, že během 10 dnů, které strávil v roce 2008 při letní olympiádě v Pekingu, spořádal v jednom známém americkém fastfoodu hned 1000 kuřecích nugetek nebo chcete-li Chicken McNuggets.

Přidejte svůj názor

Usain Bolt
doporučujeme

Čekalo by se, že u sportovce světové třídy budou hrát prim v jejich jídelníčkách dietní jídla. U některých známých osobností to tak je. Třeba známý srbský tenista Novak Djokovič má přísnou bezlepkovou dietu. Ovšem šoumen v jamajských barvách raději než diety, zaplňuje prázdá místa v amerických fastfoodech. V již zmíněné autobiografii, která nese název „Faster than Lightning" (v českém překladu Rychlejší než blesk), Bolt píše, že když trávil olympijské dny v Pekingu neodolal těmto kuřecím pamlskům, tedy kuřecím nugetkám.

„Zpočátku jsem si dal 20 kuřecích nugetek, pak jsem si dalších 20 dal k večeři," popisuje jak mu začalo toto jídlo chutnat. „Druhý den jsem měl dvě krabice k snídani, jednu k obědu a pak ještě pár ve večerních hodinách." Dál dodává, že k těmto kuřecím nugetkám měl někdy i hranolky a také jablečný koláč. Důvod, proč Bolt jedl tolik ve fastfoodu, byl ten, že mu všechna čínská jídla připadala divná a zkrátka nepoživatelná.

Pokud si chcete vyzkoušet, co s vámi udělá 1000 nugetek za 10 dní, tak si ještě před tím přečtěte následující řádky. Jedna krabice, ve které je 20 kousků McNuggets obsahuje 940 kalorií 59 gramů tuku. Bolt si dával 100 kousků za den, což znamená 5000 kalorií. Nicméně se ukázalo, že mu to nijak neuškodlilo, neboť na olympiádě v Pekingu Bolt překonal tři světové rekordy.

Loading...
Témata: Bolt, Usain
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko dostalo globální zákaz na sportovní akce. Nesmí ani na olympiády

09.12.2019 21:54 Aktualizováno Světová antidopingová agentura (WADA) udělila Rusku čtyřletý zákaz účasti na jekékoliv sportovní…

Rusku hrozí neúčast na následujících dvou olympiádách. Možná nebude smět…

25.11.2019 22:34 Po zjištění, že Ruská antidopingová agentura RUSADA manipulovala s daty ze své moskevské laboratoře…

Rusko v ohrožení. Přijdou sportovci o olympiádu a atleti o atletické…

23.11.2019 13:29 Světová antidopingová agentura WADA může obnovit suspendaci ruské antidopivé agentuře RUSADA a tím…

Český paralympijský výbor v problémech. Odcestují paralympionici do Tokia?

12.11.2019 18:58 Čeští paralympionici se nacházejí ve stejné situaci, jako tomu bylo před osmi lety. Tehdy byl právě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama